Kelt

Rozumíte tomuto?

Dobrý den. Rozumíte tomuto problému? Koupím si elektrický spotřebič a zaplatím za něj recyklační poplatek. Když chci ale odvézt svůj starý elektrický spotřebič, musím ještě platit další poplatek za odvoz a to by mělo být právě zahrnuto v tom recyklačním poplatku. Trochu divné ne?

Odpovědi
Nuk nuk

Jo, zákony jsou někdy postavené na hlavu. Pokud je tak někdo vytvořil proto, aby na tom vydělal, zřejmě se mu daří.

Jugare: Já osobně jsem v Irsku, Skotsku ani v Asturii nikdy nebyla, ale řekla bych, že tamní Keltové znají el. spotřebiče celkem dobře :)

anonym

Ono je to tady celé postavené na hlavu.Také se mně to stalo.Koupil jsem novou lednici s mrazákem, zaplatil recyklační poplatek a při odvozu staré lednice na sběrný dvůr jsem platil ještě 10 kč za odpad (ten se u nás platí za jakýkoliv elektrický spotřebič odevzdaný ve sběrném dvoře).

rigormortis

Pokud chcete za likvidaci el. odpadu platit několikanásobek tak by jsme neplatili poplatek. Navíc máte právo při koupi nového el. spotřebiče vrátit ten starý.
Navíc existují lidé, kteří staré spotřebiče vykupují a následně je upotřebí na druhotné suroviny (cín, olovo, měď…).

lota

Nerozumím, resp. rozumím tak, že smyslem i nesmyslných poplatků je vybrat to, co se nevybírá na přímých a nepřímých daních.