Kazatel

Rozumíte tomu, proč ERÚ navýšil regulovanou cenu za dodávky energií? To je ta podpora státu, aby lidé zdražení unesli?

Neměla by se tato cena naopak snížit, neb je dokonce vyšší, než v některých jiných okolních státech?

https://www.e­ru.cz/cs/-/regulovane-slozky-cen-energii-neprekroci-inflaci

Odpovědi
Drap

Podpora státu jsou pouhé kecy. Jde o to vydyndat z nás co nejvíce peněz. Kromě toho jsem se dnes dozvěděl, že EU opět zvýšila cenu emisních povolenek. Takže žádné zlevněn energií nelze očekávat.

Pepa25

ERÚ není od „pomáhání lidem“. Cenu regulované složky neboli zjednodušeně cenu za distribuci nemohl snížit, když náklady na distribuci objektivně rostou …
ERÚ udělal v minulosti jiné chyby, především v oblasti alternativních obchodníků a boje proti šmejdům.

Pepa25

Mimochodem v kterých jiných okolních státech je distribude levnější a o kolik?

mosoj

Prosím o sdělení kolik stojí energie v okolních státech, hlavně ve státech bývalého RVHP. Rád si to porovnám.

Kazatel

To víš že jo, objektivně rostou asi jako náklady telefonních operátorů. Monopol na dráty rozdělen mezi tři subjekty s jistým příjmem a jejich výši řeší státní instituce. Darmo mluvit. Informace a čísla si nevěřící Romáši najdi sám.