bolak

Rozumíte tomu někdo?

http://www.no­vinky.cz/krimi/327361-za-palku-s-napisem-na-cikany-soud-priznal-odskodneni-25-tisic.html

To jako kdyby tam měl na pálce napsáno „na učitele“ tak jakejkoliv učitel by mohl požadovat odškodné? Nebo za co ty peníze teda dostal?
Doplňuji:
Rocker:

  • héle móre, vyže tam v tej restaurácy baj pálku s napysem nacigány?
  • dé more tak to chci výdět, ale jesi bně to urázy, tak ať si bně depřéjou

Nejlepší odpověď
iceT

no,ještě že tam nebylo „na bolaka“
myslím si,že normální člověk by hned pochopil,že se jedná jen o recesi a srandu.

Další odpovědi
zzzzz

No každopádně tam bylo napsáno na Cikány a oni jsou přece Romové. tak jaké odškodné 🙂

Quimby

To, že to museli sundat chápu, sice to byl asi vtip. Ale nechápu odškodnění, proč vrovna jemu?Proč ne teda celému etniku?

led

Rasizmus je diskriminačná teória, ktorá hlása nerovnocennosť ľudských rás.
Výrok, ktorý v spojení s palicou bol jasne diskriminujúci bol prejavom rasizmu, čo je v zmysle zákona trestné. Dotyčný žalobca len rýchlo využil znenie zákona a podal žalobu, pretože sa cítil poškodený vo svojich právach. Aj recesia sa môže jej pôvodcoviť nevyplatiť.

Porovnať to s pálkou „na učitele“ je diskutabilné. Môže to byť recesia, ale môže to byť aj hrozba. Ak by ste došli do školy, ako rodič napríklad na stretnutie s učiteľom s takto označenou palicou, mohlo by sa to brať ako vyhrážka učiteľovi. Všetko záleží od vzájomného vzťahu oboch strán a spôsobu podania vysvetlenia pointy.
PS.
Žeby sme spolu zakričali: na boláky korbáč a vodu! :)
(blížia sa veľkonočné oblievačky)

Rocker

Vždyť tam píšou,že se tam jel podívat jako aktivista.Takže tam nejspíš jel už se záměrem se,,urazit''a vytřískat někde peníze bez práce.

zjentek

tomu rozumím ..kdyby tam bylo na klause, tak by sice zaplatili odškodné taky, ale v této fázi by zase nemuseli plati ty kačky za oblek, za čistírnu :o

anonym

To já tomu rozumím moc dobře a vůbec mne to netěší.
Jedná se o promíchání dvou oblíbenej konstruktů, ze kterejch žijou tzv. ochránci práv, socani všeho druhu (komunisti, nacisti, socialisti, leví liberálové) a různí ti pachatelé dobra.
Jeden je ten, že restaurace je „veřejný prostor“. To je samozřejmě blábol. Je to soukromý prostor a každý kdo tam vejde se musí přizpůsobit pravidlům majitele (včetně výzdoby), nebo táhnout jinam.
Druhý konstrukt je takzvaný „zločin bez oběti“, sloužící k vybírání peněz za přestupky, které nikoho neohrožují, k pozitivní diskriminaci a k zastrašování mas.

Mc Merkurion

…a já myslel,že jsem tak blbej jen já,já to totiž taky nepochopil

cynique

Baseballová pálka s nápisem „Na cikány“ určitě správná není. Mělo být použito společensky nezávadného ekvivalentu „Na indočechy“.