Rozumíte polsky?

Já jsem se ten jazyk nikdy neučil a psané řeči celkem rozumím.

Odpovědi
anonym

Rozumím docela dobře.

lexx

jo slovem i písmem, obchodujem s Polskem, chodím nakupovat na tržnici, jsem z pohraničí

anonym

Rozumím, ale ten dotyčný musí mluvit pomalu.Jakmile začne mluvit normálně (pro mně je to rychlé) tak nerozumím.

štamgast

To je tím, že polština je východoslovanský jazyk-stejně jako čeština, slovenština, ruština, lužická srbština atd.

quentos

Jak komu. Psané řeči taky celkem rozumím – důvod již uvedl štamgast – , mluvené jak komu – když dobře artikuluje, není prakticky problém.

zjentek

natyrlych

anonym

Ku*va sem, ku*wa tam.

Luxx

rozumím, ale jen částečně

cochee

Štamgast, máš v tom trošilinku bordel: východoslovanským jazykem je z tebou vyjmenovaných pouze ruština; čeština, polština, slovenština a hornolužická a dolnolužická srbština jsou jazyky západoslovanské. To je také důvodem, proč té ruštině rozumíme (aby to bylo srovnatelné: neumíme-li žádný z těchto jazyků) relativně hůře.