zjentek

Rozumíte hledanému zboží? Nebo spíše nakupujete dle ceny?

..jakože stojíte v nákupáku před regálem, řekněme se zubními kartáčky, a protože je jich tam sto druhů a vy o nich víte prd, tak šáhnete na ten nejdražší a pomyslíte si něco ve stylu: „hmm, týjo 239kč, hustý, perfektní kvalita, beru“ ..a jdete ke kase?

Nejlepší odpověď
anonym

Nakupuju především se znalostí věci – a nebo na osobní doporučení – podle ceny – tak, jak popisuješ, snad ještě nikdy…
;-D
Obvykle vím, co chci (a proč) – a pokud nevím (třeba u ´běžného odění), dám na názor svého ´doprovodu´.

Další odpovědi
arygnoc

ku nespokojnosti drahej milovanej riešim nákupy tak, že viem čo chcem už predtým, ako do obchodu vstúpim.
nepotrebujem očumovať, rozplývať sa nad niečim, uvažovať – proste: máte/nemáte, idem o dom ďalej.

kupodivu, po návrate z nákupov sa na rozdiel od drahej nedivím, koľko zbytočností som kúpil.

:-Q

Nevíteto?

Já bych si koupila měkký, nejlevnější 🙂, nebo ten na který bych už byla zvyklá.

zzzzz

No to teda ne, většinou vím, když náhodou nevím, tak to proberu s prodavačkou:-)))

Nejhorší je, že když jdu pro kartáček, tak nesu plnou igelitku:-((( Já nechápu, proč zrovna kartáčky musí prodávat v drogerii:-)))

vertigo

Velmi jednoduché:
„…není chytré zaplatit hodně. Ale o to horší je chtít zaplatit málo. Když zaplatíte hodně, ztrácíte něco peněz – a to je vše. Když však naproti tomu zaplatíte málo, ztratíte někdy všechno, protože ten zakoupený předmět nemůže splnit požadavky na něj kladené. Hospodářský zákon totiž nedovoluje získat za málo peněz velké hodnoty. Vezmete-li tu nejnižší nabídku, musíte k tomu riziku kterého se dopouštíte něco připočítat. A když to uděláte, tak máte taky dost peněz zaplatit za něco lepšího.“
John Ruskin, anglický politolog, vědec, filozof, výtvarník a spisovatel.

  • 1819 – † 1900

Doplňuji:
Rozhodně nespoléhám na rady mnohdy zakyslých pseudoprodavačů/ek. V klasickém kamenném obchodě (a v řetězcích obzvlášť) potkáte spíš kocoura dvanácteráka, než erudovaného, věci a sortimentu znalého prodavače.

mosoj

Obojí.