ReHu

Rozumím dobře označení týkající se klimatizace?

Octavia 1.řada.
AC – automatická klimatizace. Teplota se reguluje knoflíkem, co se nastavuje teplota topení.
Šipka / oválek > větrání v uzavřeném okruhu. Tj. vzduch se bere z auta, ne z vnějšku.
Je to tak?
Díky 🙂

Nejlepší odpověď
cochee

Šipka – ano, přesně tak, vzduch cirkuluje jen uvnitř auta. AC – ne, AC je zkratka pro Air Condition(-ing), tedy klimatizace, prostě vypínač 🙂

Další odpovědi
Kepler

Řekl bych, že ano, i když tam nevidím ten knoflík topení.

JájsemRaibek

Nikoli. To pravé tlačítko slouží pro zimní období. Znamená to, že si máš dát pár koleček kolem auta, aby ses zahřála :D

Kepler

cochee: AC – ano spínač, ale jen pro klimatizaci vnějšího vzduchu.

cochee

Ne. Spínačem aktivuješ elektromagnetickou spojku kompresoru klimy. Bez sepnutí se kompresor netočí a je jedno, jestli máš sepnutý tím druhým tlačítkem vnitřní okruh, nebo ne (to tlačítko jen přehodí klapku v potrubí). Zdroj: mé vlastní auto.

Kepler

Asi si nerozumíme, ale obojí je správně.