arygnoc

Rozumiem tomu blbo?

migranti platia ťažké tisíce za neistú a nebezpečnú cestu do európy.

nie je jednoduchšie si kúpiť turistické vízum do európy a tam požiadať o politický (nie ekonomický) azyl?

samozrejme, pokiaľ sa jedná o ekonomických migrantov, tí pravdepodobne neuspejú, ale čas určite získajú – veď víza sa dajú predlžovať…

tak ma napadlo pre podnikavých – otvoriť (i virtuálnu) cestovku v kábule …

😉

Odpovědi
led

Normálnou cestou ako turisti sa asi nedostanú, tak to riešia asi ako u nás kedysi, keď mnohí prechádzali hranice „lesnou cestou“.
a čakať na neisté vybavenie víza či už tranzitného a cieľového na to v čase ich ohrozenia (myslím politických utečencov) zrejme už nebol dostatok času (prezradenie úmyslov čo mohlo mať za následok ich zadržanie).
Ten, kto to nezažil, ťažko pochopí ich myslenie.

Agneta

O migrantech a utečencích se v médiích nejvíc lže…takže pravdivé informace mají jen vlády a né lid. O těch, kteří to tak udělali (jak uvádíš) se ve lživých médiích vůbec nemluví. Takových otázek se tohoto týkajících by bylo hodně.
Migranti z Kábulu by měli jezdit do USA, neboť co s tím konfliktem máme my společného, že.

anonym

Proč jim neporadíš? Sám jako migrant máš osobní zkušenost.

arygnoc

@:

ale merkelová to formulovala inak.

😉

led

merkelová… je jednoducho merkelová ona má iný pohľad a ja mám svoj pohľad a na rozdiel od nej stretávam sa priamo s ľuďmi a nie ako ona len s výberom, ktorý je starostlivo preosiaty.