Ganymede

Rozumí tady někdo internetu?

Dobrý den, potřebovala bych poradit ohledně internetu.
Před nedávnem nám jela pomalu wifi a dojel technik (od supronetu) řekl, že je na wifi vir a něco udělal a šlo to. Bratránek byl u nás na návštěvě a s sebou měl notebook s windows 10 a wifi mu padala s tím, že je wifi bez internetu a pak zase šla, ale přes kabel mu to šlo. Technikem nám bylo sděle, že router nepodporuje windows 10 (sestra má stejný windows jako já a bratranec a té to šlo, od opravy wifi ještě nebyla doma) a že nový router bude za 700.
Teď mám já nový notebook s windows 10 home a stejný problém. Musím se připojovat přes kabel (wifi na mobilu jde).
Na jednom počítačovém fóru mi bylo řečeno, že to, co mi řekl technik je blbost a chce jen peníze a já teď nevím, co s tím.
Sama nevím, jestli to spravím a když zavolám tam, tak ho pošlou. Tak co s tím nebo kam jinam zavolat? A je to vůbec s tím windowsem pravda? Měnit poskytovatele internetu nechci. Užitečné odpovědi ohodnotím palci a pokud na to někdo přijde dám vám označení vaši odpověď jako užitečnou.
Děkuji :)

  • Taky mi to přijde jako podvod. Nejradši bych chtěla internet od někoho jiného, ale asi to bude všude stejné.Router je značka netis – http://www.ne­tis.cz/2411d.html

Nejlepší odpověď
anonym

Vyjádření o nepodpoře routeru pro konkrétní operační systém asi tolik: je to čistý nesmysl. Router podporuje všechny operační systémy, které umějí komunikovat na úrovni protokolu TCP/IP, a to si troufám tvrdit, patří od všech už od dob Windows 3.11 včetně všech Apple systémů, linuxů, unixů, androidů, iOSů, … blábol o nekompatibilitě s W10 tedy můžete s jistotou označit za lež.

Tvrzení, že na routeru je vir, můžete také směle označit za lež, je to nesmysl. Vir tak ještě může napadnout Windows počítač, to ano, dokonce je to velmi pravděpodobné, ale router docela určitě napadnout nemůže…

Už na základě toho bych od daného servisního technika nechtěl opravit ani myš, evidentně je to nedouk…

Pokud tvrdíte, že přes kabel připojený ke stejnému routeru je připojení stabilní a zlobí, jen pokud se chcete připojit bezdrátově, pak bych se zaměřil jen na tuto část. Ověřil, zda anténa je v routeru důkladně zašroubována a má na jeho konektor kontakt. Zda je nastavena automatická volba kanálu a není vynucen kanál, který je ve vaší oblasti extrémně zarušený a podobně…

Další odpovědi
autacek

Neznám wifi router, jehož komunikační protokol by si neporadil s Win10.

Stejně tak „historka“ o viru mi přijde z kategorie výmluv, byť jsem ji již někde slyšel.

Dochy

Ten router je od té společnosti?

router nepodporuje win 10 – jednoznačně blbost.

vir na routeru – není to zcela vyloučené, ale nepravděpodobné ano. Ten kdo router spravuje by jeje měl zabezpečit. Pokud máte router od té společnosti tak ať se o to postarají.

Jak daleko jste od toho routeru? Podle všeho dovoluje nastavit vysílací výkon. pokud by byl výkon omezen, je možné že s větší vzdáleností, za zdí, či s méně citlivým počítačem budete mít potíže.

ivzez

Každý hardware potřebuje ovladače.
Po změně systému na Windows 10 bych na webu výrobce routeru
vyhledala aktuální ovladače pro Windows 10 a nainstalovala je.

Soubory ke stažení pro modem, na který jste dala odkaz (web výrobce):
http://www.ne­tis.cz/2411d.html#1
Podle mne je dost pravděpodobné, že nic dalšího nebude potřeba.

I podle mne je sdělení o nekompatilibitě routeru s Windows 10
jenom snaha prodat další router.

Proč Vám nejde se přihlásit? Co Vám „to“ píše?

Mc Merkurion

… moc tomu nerozumim, ale že na wifi má vliv w10 vím i já, že je blbost, a to už je co říct >>> zavolal bych na onu společnost a zeptal se, jestli k tobě pošlou technika, protože ten šofér, co tam byl posledně mlel akorát hlouposti …
… všude stejné to nejni, měl jsem problém s modemem, zavolal na podporu a přestože byla neděle, venku padal sníh, odpoledne přijel technik vše opravit … je to o lidech

anonym

Pokud máte chytrý telefon změřte si sílu wifi signálu programem Wifi Analyzer pro mobilní telefony a tablety ANDROID (zde https://play.go­ogle.com/store/ap­ps/details?id=com­.farproc.wifi­.analyzer&hl=cs ) a podívejte si kolik dalších wifi ho na stejném kanálu ruší a zda vůbec má dostatečný dosah po celém bytě (pokud ne vykryjte byt opakovači), udělejte test rychlosti připojením přes wifi a následně přes kabel ideálně na stejném android zařízení programem Speedtest Ookla (https://play.go­ogle.com/store/ap­ps/details?id=or­g.zwanoo.andro­id.speedtest&hl=cs ) nebo na počítači zadáním adresy speedtest.net , stejný test opakujte připojena k routeru kabelem.

jáára

Zdar, pamatuješ jak asi před dvěma lety, malware napadal zařízení Ubiquiti nebo zavirované routery Netgear už tu taky byly.

anonym

to něco co udělal je zřejmě jen odpojení ze zásuvky a připojení do zásuvky, tihle šroubováci nic jiného neumí. Vypnout a zapnout … pokud to nejde ani potom tak vyhodit … 🙂

anonym

cena routeru 700 Kč je také trochu přemrštěná, dá se koupit velmi dobře vybavený router i pod 500 … viz https://goo.gl/JLwreC

Ganymede

A co mám teda přesně udělat? Jsem laik :D někdo poradil at se dostanu do nastavení, no nejde se mi přihlásit..