Roztomilá čeština

Máte nějaké příhody s češtinou cizinců? Já velice obdivuji každého, kdo se naučí jiný jazyk. Ale samozřejmě občas se připlete chybička. Náš známý Ukrajinec vždy tvrdí, že večer „bude padati déšť“. A pro naftu jezdí zásadně k „pumpovi“. Nám se to tak zalíbilo, že pro jídlo chodíme do „lednicovi“, maso se peče v „troubovi“, mýt se chodíme do „koupelnovi“. Znáte podobné roztomilé výroky?

Nejlepší odpověď
anonym

Mně občas úplně stačí čeština tuzemců. Když jsem poprvé slyšela větu: „Zítra jdu do babičky.“ jen jsem zírala a zeptala se: A Ty jsi vlk? A nemá to být náhodou obráceně, nesežral vlk babičku?

Další odpovědi
quentos

Včera tu měla koncert Chantal Poullain a ta je svou roztomilou češtinou známá („knedliky s práškama“ namísto knedlíků z prášku, „nedělej ze mě prdel“…). Perly v tomto ohledu od ní padaly jedna za druhou.
Jednou ještě na vejšce si mě odchyt ve studovně jeden cizinec zápasící s tiskárnou a tázal se, zda jsem na tom už někdy „tiskoval“. Časem si snad ještě vzpomenu, bylo jich víc…

Syd

Na základce nám jedna učitelka vyprávěla, že jim tam ten den přišla do sborovny taková mladá ukrajinská učitelka, co učila šesťáky fyziku, a když se jí zeptali co je k obědu, tak odvětila že kočka s párkem. 😁