novel

Co je to rozptylová podmínka neboli podmínka rozptylu?

Co je to ta rozptylová podmínka neboli podmínka rozptylu?
--

Rozptylové podmínky

Upozornění

Zdá se, že jste příliš struční. Nešetřete písmenky a důležité informace napište přímo do otázky.

Nejlepší odpověď
annas

V odkazu najdete i další pojmy, které souvisejí s meteorologií.

http://meteo.ig­n.cz/Zaklpojmy­.htm

"Rozptylové podmínky jsou meteorologické podmínky pro rozptyl znečišťujících látek v ovzduší. Závisí zejména na proudění vzduchu, a to v horizontálním i vertikálním směru. Jsou definovány 3 druhy:

Dobré – ve výšce do 1000 až 1500 m nad terénem se nevyskytuje zádržná vrstva, která by omezovala rozptyl škodlivin. V případě výškové zádržné vrstvy závisí i na rychlosti větru pod spodní hranicí zádržné vrstvy.

Mírně nepříznivé – vyskytuje se zádržná vrstva, která v závislosti na rychlosti větru omezuje možnost rozptylu škodlivin, ale nesplňuje parametry nepříznivých ani dobrých rozptylových podmínek.

Nepříznivé – stav, kdy rozptyl příměsí v atmosféře je téměř znemožněn a který v oblasti se zdroji znečištění dává předpoklad k déletrvajícímu významnému překročení imisních limitů. Tento stav rozptylových podmínek nastává, když je mohutná zádržná vrstva ve výšce do 1000 m nad terénem v kombinaci se slabým nebo žádným prouděním. "

Další odpovědi
zjentek

To je přesně to, co v Ostravě momentálně nemáme. ;)