tomiket

Jak se jmenuje 2,5cm chlupatá housenka černé barvy se žlutým proužkem na zádech?

Pěkně zdravím. Rád bych se zeptal, zdali někdo zvládne rozpoznat, o jakou housenku se jedná, pouze z popisu.
Je dlouhá přibližně 2,5 cm, Černá s jasným žlutým proužkem na zádech, „Chlupatá“ A s dvěmi výrusky, Jedním za hlavou a druhým na zadečku, u nějž končí žlutý proužek a za výrůstkem následuje žlutá tečka.

Ptám se, neb jsem jí dnes objevil na triku a vím, že jsem se včera na zahradě otřel o 3 stromy. Jabloň, švestku a višeň. Nevím, co chudák baští, a všechny tři stromy mají tu a tam okousané listy. Umístil jsem ji prozatím na nejpravděpodobnější jabloň. Již po chvilce odpočinku začala baštit, ale nevím jestli je její potravou, nebo ji baští z hladu, Vyfotit není možné, neb fouká vítr, list se třepetá a nechci ji vyrušovat.
Podaří-li se někomu z tohoto popisu identifikovat, předem moc děkuji.

S pozdravem Tom

Odpovědi
Justin1

Mohla by to být bekyně pižmová.

tomiket

Děkuji za odpověď, je jí trošku podobná, ale tato má na zádech jasný žlutý pásek a jinak je kompletně celá černá,
V plánu jí bylo již zkusit vyfotit, neb se vítr uklidnil, ale housenka zbaštila 1/4 listu jabloně a někam zdrhla a již se mě jí nepodařilo dohledat.