JájsemRaibek

Rozpoutá prezident USA Donald Trump 3. světovou válku?

„Jestliže Írán zasáhne jakoukoliv americkou osobu nebo cíl, Spojené státy rychle a plně vrátí úder, možná nepřiměřeným způsobem,“ napsal Trump na Twitteru.

Tato otázka: Myslíte si, že Donald Trump vyvolá 3. světovou válku? zde byla již před cca 3 roky, jenže nyní se situace vyhrotila a tudíž je aktuální. Mimochodem jedna z odpovědí tehdejší otázky: „Doufejme, že ne. Možná bude včas odvolán.“ se nevypnila.

Dřívější otázka: https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/myslite-si-ze-donald-trump-vyvola-3-svetovou-valku

A tak se aktuálně ptám: Rozpoutá Donald Trump co by nejvyšší velitel ozbrojených složek v USA 3. světovou válku?

Nejlepší odpověď
Bobek 2

Dokud se do války nezapojí Řeporyje, tak je to jen lokální konflikt.

Další odpovědi
led

Aj keď sa tvári ako Nero, až takú moc nemá. Môže provokovať rinčaním zbraní, vydierať daňami a clami, ale je príliš veľký obchodník, aby sa pred krachom zastavil. Okrem toho, nevládne ako samovládca, ale mnohé rozhodnutia mu musí schváliť kongres a v pozadí vládnúca lobby tj „vlivná skupina, jejíž členové [podnikatelé, vlády, sněmovny] sdílejí urč. cíle a ovlivňují kuloáry, změny, či zákony, které mají vliv na tyto cíle“.

Edison

Otázkou není, jestli ji vyvolá. Schopen toho je. Otázkou je, jestli mu to svět dovolí.

hapiky

Trochu mě to připomíná Německo a Hitlera. Všechny ostatní velmoci lezly Hitlerovy do zadele v naivním domnění, že zabrání válce. Efekt to mělo přesně opačný. Teď se situace opakuje. Místo toho, aby všechny státy spolupracovaly na potírání terorismu, tak se před nimi třesou.
Ještě máme šanci je zlikvidovat. Ta šance dlouho trvat nebude! Buďte rádi a vděčni presidentovi USA, že tu odvahu má. (aspoň někdo).
3.světovou válku USA ani samotný president ani žádné jiné demokratické státy nerozpoutají. Vždy ji rozpoutá nějaký šílenec či fanatičtí politikové nedemokratických stá­tů.

Ametyst

Zatím je Írán vývozcem terorismu c.1. Vzpomeňme jen ostřelování ropných tankerů, podporu Hizballáhu a Hamásu, atd. Killary by valcila už před 3 lety. Odpověď je- NE.

Kryšpín

Možná v brzké době dojde k dohodě s Talibanem tudíž je zapotřebí někde jinde spotřebovat staré zelené hračky a vyzkoušet nové. Amíci se svoji technikou mají velkou převahu ovšem Rusové tam také na druhé straně budou zkoušet nové ničivé hračky tak to oba přivítají. Léky půjdou více na odbyt, trochu se Evropanům zdraží zboží aby s toho také něco měli OSN a další budou řečnit, protestovat, novináři se budou předhánět o zaručených i nezaručených zpráv později až se to trochu uklidní humanitární organizace pojedou naplno a tak stále dokolečka vítěz tam opět nebude. Ještě možná trochu zdraží palivo, tak 50 Kč za litr to bych ještě bral a pravděpodobně teroristi přitvrdí. V české kotlině to ještě více rozdělí vyspělou společnost, příznivci Amíků budou fandit příznivci Putinovců budou ronit, mezitím vyrazí některý starosta / pravděpodobně z Prahy / s obrněným vozidlem na Iránské velvyslanectví a tam jim to nandá.

mosoj

Ano, USA dělají vše aby války byly. Zabíjí si kohokoliv, dokonce na území jiného státu, vyhlašují si sankce na kohokoliv , kdo jim nejde pod fousy a nakonec vyhrožují Iránu, že jim zničí všechny kulturní památky. Opravdu boží hovada.

Gus_Fring

Věřím, že ví, co dělá. Sice to není prezident podle mého gusta, ale jen tak by ho snad nezabil. Něco za tím bylo.

anonym

Domnívám se že už ne. Toho člověka se naučil totiž svět vnímat jako mluvku a obecně někoho kdo velmi rád přehání. Takže když Trump najednou řekne že pošle atomovku na Paříš, nejspíš mu to ani nikdo nebude věřit, … je to notorický žvanil. Západu třeba kontinuálně vyhrožuje raketovým utokem a totálním zničením Kim Čong-un ale protože každý ví, že je to malý tlustý mluvka co jen mele pantem a skutek utek, nikdo si z toho nic nedělá a žádná hrozba reálně neexistuje.

hapiky

Edison: Ano, svět nám velkoryse dovoluje, abychom se nechaly teroristy terorizovat. Svět je blbý a kvůli němu bude válka. Zlu(teroru)je potřeba čelit a to nekompromisně a zavčasu!

Ametyst

Islám už proti „nám“ jako Západu dávno válčí. Bude zajímavé sledovat hystericky protitrumpovskou EU, zda chce tedy válčit po boku ayatolů a dalších šiřitelů muslimské víry slovem i mečem.

Edison

Já tohle vidím prostě kapku jinak: Nejhorší je POKRYTECTVÍ: „Jsme domograté, chceme svobodu pro každého, a to i svobodu víry, každý má právo se bránit… Ale pozor, ne proti nám!!!“ To je to, co mi vadí. Když jsem proti islámu, nebo proti Iránu, tak jasně řeknu, že je tu nechci a rozšvihám to tam na padrť. Hotovo, vyřešeno. Jenže s plnou hubou humaniti a mezinárodního práva bombardovat území cizího státu se mi fakt hnusí.

hapiky

Teroristé si nezaslouží žádné humánní zacházení. Ti mají jen jedno právo umřít dříve než něco provedou.

Edison

Ale o tom píšu. Přečti si to ještě jednou… My – „západní kltury“ – jsme tady ti, kteří se ohánějí lidskými právy, humanitou, demogracií, svobodou. Ne oni. Takže v zájmu načich základů kultury ji pro jistotu obratem popřeme tím, co děláme. Chápeš? Mě jde o to, abychom, když chceme někoho smést z povrchu zemského jsme to jasně deklarovali a taky jasně a definitivně realizovali. Jenže to je přeci nepřijatelné, protože máme ty naše HODNOTY, které jsou sice dobré pro nás, ale jso dobré i pro ně, aby nám je otloukli o hlavy a nakonec zneužili přímo proti nám. Chápeš, co mám na mysli?

A uvidíš, jak rychle tenhle příspěvek zmizí. Přesně v ducu toho, co obsahuje. Otevřeně říct, co tu nechceme se prostě NESMÍ. Ale vyžadovat souhlas s bombardováním CIZÍHO ÚZEMÍ, to se smí… A to jen proto, že to udělá tenhle a ne tamten. Kdyby naprosto toéž, dokonce na stejnym úpzemí udělal někdo jiný, tak to bude ta nejpodlejší společnost pod sluncem. Chápeš?

A nakonec… Kdo že tu je ten terorista??? Chceš mi říct, že co provedl trumpetista je něco jinýho, než co udělaj oni? Není. Je to přesně TOTÉŽ. Jen trumpetista má k tomu lepší prostředky. Jooo… abych nezapoměl… Drží nad světem ochrannou ruku… A na to jsi jako přišel kde? Vždyť ani vlastní spojence, se kterými je v dané oblasti NEINFORMOVAL, že hodlá něco provést!!! Tomu říkáš spojenectví??? Promiň, ale takhle, že by spojence ohrozil se přátelé NECHOVAJÍ!!!

Edison

Nemluvě o tom, že pokud nebudou zničeni totálně, tak vždy budou reagovat svým tenorismem. A druhá věc: Je vám jasný, že pokud to budou takovýhle „přestřelky“, tak odtamtud lidi potáhnou.. no? Kam asi??? A kdo asi bude mezi nima??? Děkuji, o tohle opravdu nestojím.

anonym

Trump je nekompetentní žvanil a twitterová celebrita co světu permanentně prezentuje svůj tupý duckface a ještě tupější postoje, … houby prezident. Protože je polovina USA permanentně vůdči němu v opozici a to včetně vlastních vládních institucí včetně ústavního soudu, nedovolí mu jen tak si vyskakovat. Trumpovo ego se nadále bude moci vytáčet do nepříčetnosti na twitteru ale jen těžko něčím zasáhne do světového dění … na to ten člověk prostě nemá podporu ve vlastních řadách. Sice má tendenci obklopovat se alespoň obdobně „nemyslícími“ poradci ale i ti nakonec mívají tendenci Trumpa spíš krotit.

hapiky

ge0rge: Sorry, ale ty hodnotíš zabití nejhoršího teroristy světa za nepříčetnost? Mluvíš stejně jako pos.aný Chamberlain.

hapiky

Hitlera na jednom z jeho veřejných projevů měl na mušce odstřelovač. Čekal jen na povel nadřízených. A co onen Anglánek řekl? Zabít Hitlera by bylo nesportovní. Pak ovšem platí, že zabití 20 miliónů lidí v následné válce byl sportovní čin.
Každý politik proto musí být kromě jiného zdravě předvídavý.

anonym

jenže trump by přesně tohle udělal taky, na poslední chvíli by to odvolal protože umí jen silácky žvanit. A to je právě ten problém, že to už o něm každý ví, a nikdo tak nečeká, že se ty žvásty mohou proměnit ve skutečné činy.

anonym

Pošle letadlovou loď do konflitkní zóny a hned ji zase stáhne, vyšle někam pár tisíc vlastních vojáků jako pojistku stability na daném území a z ničeho nic je stáhne a nechá zmasakrovat vlastní spojence. To je skutečný Trump …

anonym

… nabudřelý žvanil a uvnitř zbabělec.

Ametyst

Přesně tak. Musí si umět představit nejhorší scénář a zabránit mu za každou cenu. Pokud ho z důvodu politické korektnosti ani nepojmenuje, pak ho nemůže pochopitelně ani řešit.