maukyna

rozpadaj se mi zuby

ahojky poradte je mi 23 mam syna a uz od produ se mi radikalne zhorsil chrup nejen ze se mi zuby rozpadaji ale hrozne se mi zacly obrusovat muj souromi zubar mi vsak rekl ze uz mam zuby ok a peco zase dnes mi upadl kus zubu uz z toho silim jeko by nestacilo ze sem u nej byla pred dnema u ten samej zub protoze se mi rozpadl opravil a ted zase a neni to jedyny zu na dalsich mi prijde jako bych tam mela ryhy nebo prasklyni uvitam KAZDOU radu nebo ZKUSENOST dekuju mocc

Nejlepší odpověď
bolak

Pokud nejseš závislá na metadonu, tak si nech zkontrolovat hladinu vápníku a udělat základní krevní testy. Když to všechno bude ok, tak bych si možná vyžádal i endokrinologický vyšetření. Nic jinýho mě zatím nenapadá.
Doplňuji:
Z toho krevního vyšetření by tě měly zajímat hlavně minerály, leukocyty a hodnota CRT.

Taky to všechno může být jenom tím těhotenstvím a časem se to dá samo dopořádku. Kazivost se ti mohla zvýšit i následkem snížené tvorby slin, což může být způsobeno (zase) milionem věcí, od různejch léků, který jsi začala užívat, až po různý nemoci, včetně cukrovky, ale to se všechno ukáže právě v tý krvi, jak už jsem psal.
Prozatím zkus zvyšit příjem tekutin, omezit cukry a nominovat mi všechny odpovědi.

bolak

*tím CRT jsem samozřejmě myslel CRP :) díval jsem se na aukru po straších monitorech a nějak sem se tím nechal strhnout…

bolak

*tím CRT jsem samozřejmě myslel CRP :) díval jsem se na aukru po straších monitorech a nějak sem se tím nechal strhnout…