autacek

Rozmohl se nám tu takový nešvar? Někdo zasahuje do otázek a často mění jejich smysl. Proč neužije x*opalcovanou odpověď?

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-vypocitam-obsah-trojuhelniku-kdyz-znam-jen-2-teznice

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/stredoevrop­sky-zimni-cas-kratsi-odpoledne-i-vecery-za-svetla-tj-vecer-driv-tma-v-lete-i-zime-souhlasite-2

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kdyz-ne-letni-co-vas-vlastne-nejvice-laka-na-zimnim-case

A to je jen pár příkladů, kterých jsem si všiml. Je to soumrak zdejší kultury?

Nejlepší odpověď
led

Prečo nenapíšete rovno, kto to upravil. Ak kliknete pod otázkou na tlačítko „Upravil/a“ tak si môžte pozrieť pôvodný text a všetky nasledujúce úpravy včetne nicku upravovateľa. Vo vašich odkazoch úpravovala annas na základe moderátorského oprávnenia od majiteľa stránky/adminis­trátora. Podobné oprávnenie okrem administrátora a annas má aj quentos.
„Rozmohl se nám tu takový nešvar?“ Moderátori annas a quentos dostali toto poverenie na základe svojich znalostí českého jazyka a kvalite ich príspevkov.
Nie je to žiadna novinka, ale vzniklo to z dôvodu rozšíreného nešváru vkladať sem množstvo významovo a jazykovo nekvalitných nedostatočných otázok.

Každý užívateľ, ktorý je presvedčený o svojej kvalite a jazykovo správnej otázky má možnosť sa voči úprave ohradiť u moderátorov, prípadne u administrátora stránky na známej adrese uvedenej dole v kontaktoch.

Další odpovědi
elkon

Některé otázky jsou tak „uhozené“, že si nic jiného nezaslouží. Pokud ne rovnou smazat.

Alesh

Přesně, je to fakt stupidní to takto dělat. Tato exhibiční snaha o veřejné poučování jen způsobuje zmatečnost otázek. Přitom by stačilo tahle „moudra“ vyzvracet do vzkazu onomu uživateli nebo maximálně do vlastní odpovědi, ale určitě ne do otázky, to nemá hlavu ani patu. 🙂

marci1

Tento způsob „oprav“ se mi zdá opravdu poněkud zvláštním. 🙂
Viz třeba: https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-se-jmenovala-bohusova-pritelkyne-z-filmu-s-nazvem-dedictvi-aneb-k-hosigutntag

aliendrone

Tywoe, moc ti nerozumím. Taxem zkoukl ty „těžnice“, prohlédl a zhodnotil úpravy… čóveče NENAŠEL jsem žádnou „změnu smyslu“ otázky! Jen upozornění (konec konců je pravda, že by se zde DÚ podle pravidel webu řešit NEMĚLY!) na objektivní fakt, že si v konečném důsledku tazatelka nijak nepomůže.

To mi nepřijde nijak zásadní, sám mám dilema, zda-li odpovídat na zjevné DÚ (a tím v konečném důsledku ŠKODIT tazateli, bo se naučí kulový!). Nevidím v tom problém, jak říkám – pokud se nezmění smysl otázky či odpovědi (to by byla JINÁ, to bych vřískal jak protržený). Což se evidentně NESTALO.

Já jsem jinak vděčný našemu languageführerovi quentosovi nebo paní cookie velkopodnikatelce annas za občasné opravy hrubek, které jako skutečný alien vyplodím. Vypadám pak totiž jako o něco MENŠÍ blbec, než ve skutečnosti jsem. ;) :) Čímž bych jim chtěl za tu práci PODĚKOVAT (prachy ale nečekejte, z mých přízvisek jako „hamoun“ či „Harpagon“ atd. je snad jasné proč)!

Víš, tohle je přesně o tom, že si to nedáš do souvislostí. Nebo jsi snad zapomněl na paní ivzez? Kdyby se objevila, otázka by BEZ DALŠÍHO FOFREM ZMIZELA (a striktně vzato PO ZÁSLUZE – viz pravidla)! Takže za mne v poho, nemám s tím problém. :)

spynak

Zapomenul si z toho obvinit Babiše

led

autacek, môžte mi, ako neznalej rečí obrázkov, aká je spojitosť vloženého obrázku s textom otázky (okrem vášho mena a tejto stránky)?

autacek

@led „Je to soumrak zdejší kultury?“

A jinak, gramatická a jazyková korektura je jistě v pořádku, vnášení vlastních názorů i dalších informací do otázky mi úplně korektní rozhodně nepřijde, na to je určena odpověď.

Alesh

Jí to nevysvětluj, to nepochopí. 🙂

led

Myslíte?