JájsemRaibek

Rozmluvíte mi montáž žárovek v autě?

Klady a zápory.
Nyní mám 12V, 55W. Pokud bych tam dal 12V, 100W.
O skutečnosti, že nejsou povolené na pozemních komunikacích vím. Máte nějaké záporné argumenty?

Nejlepší odpověď
cochee

Pokud jsou paraboly z plastu, za nějakou dobu svítit nemusíš, nemusím snad popisovat, proč. Dále: můžeš spálit pojistky, relé spínání světel a dokonce to nemusí vydržet ani samotné vodiče, uvědom si, že se stowattovkama namísto pětapadesáti wattů ti poteče příslušnýma drátama skoro dvakrát více ampérů. No a v neposlední řadě můžeš narazit na protijedoucího řidiče, kterého těma lampama nasereš tak, že to otočí a pojede za tebou tak dlouho, dokud nezastavíš a pak tě těch lamp kulantně řečeno zbaví, nebo ti to třeba i vysvětlí ručně, že s takovýma žárovkama se fakt jakože jezdit nemá.

Další odpovědi
miroslav.bk

Mozne prehrivani a s tim souvisejici snizena zivotnost. V horsim pripade moznost poniceni samotneho svetla (roztaveni plastu…).

Hlada

Výsledný efekt je nevalný, protože vyšší proud způsobí větší úbytek napětí v instalaci a žárovky mají jinou barvu světla. Vyšší proud způsobí větší zahřívání všeho, takže po čase může odejít přepínač pod volantem, plastové paraboly, plošné spoje pojistkové skříňky, relé, konektory, mohou se stavit izolace vodičů ve svazku a následně způsobit náhodné zkrazy všeho možného.
Prostě je to volovina.

Edison

Rozhodně to nemontuj!!! Jednak Ti to vypálí paraboly, a jednak to zavání shořením auta!! Přívodní drátky (a další elektroinstalace – relátka, spínače, pojistky…) jsou dimenzovány na hranici proudu pro schválené osvětlení!! Dvojnásobný proud ZARUČENĚ dlouho nevydržej!!

O žádných kladech nevím.

Kepler

Vyser se na strážmistry Topinky. Pokud svítíš nadměrně, museli by ti to dokázat měřením. Vím, že existují H4 se zvýšenou svítivostí, ale ty jenom kompenzují nedostatky reflektoru třeba tzv „oslepnutím“

aliendrone

Mnohem LEPŠÍ řešení je dokoupit a namontovat přídavná světla (a NEMUSÍ být zrovna 100W)! Světelný výkon se přičte k těm původním, takže když si zakoupíš a namontuješ přídavňáky, budeš na tom DOST dobře. Mám na mysli něco takového http://www.tiler-tuning.cz/pro­duct/felicia_-combi_-pick-up-/predni-partie/predni-maska-s-dalkovymi-svetly--skoda-f/3569

Pokud nejsi vůl a dobře to zapojíš (obvykle je dodáván i návod) přes relé a pojistky (takže nějaké „roztavení“ pod volantem prostě NEHROZÍ), jsi v pohodě.

Jen mysli na to, že některá vozidla nemají dost výkonný altík, aby to „uživila“ dlouhodobě, viz právě Feluše v zimě, kdy máš puštěné vyhřívání zadního skla, fofrník topení, světla i přes den, sem tam stěrače, slušnější rádio + startování párkrát denně, o samotné spotřebě ECU, zapalování a vstřikování nemluvě se ti klidně může stát, že co měsíc budeš vyndavat a dobíjet baterku.

Dopručuji zapojit tak, že vždy sepnou na sv. houkačku, k dálkovým doporučji dodatečný spínač. (konkrétně – pokud zapneš dálkové, tak se přídavňáky rozsvítí pouze pokud budeš mít spínač zapnutý)

Jinak nevýhody ti už hoši popsali, speciálně vypichuji to co napsal cochee – pár takových známých mám – hned si myslí, že je to na ně atentát (nebo dokonce, že jim chceš zabít rodinu (pokud ji vezou) a pak je to VELICE FUNNY! ;) :D :D

elkon

Pokud si chceš zničit auto, klidně si je tam dej. Takové ty kecy, že se nic nestane, může napsat je magor, který tomu nerozumí.

Edison

S přídavnými světly pozor!! Každá jsou jiná a mají předepsaný způsob ZAPOJENÍ – FUNKCE!!Přídavná dálková jsou jiná, než mlhová. Přídavná dálková mohou jít zapnout pouze s dálkovými, mlhová pouze s potkávacími (kdysi mohly i jen s obrysovými, ale ta doba je pryč).