JardaSkera

Vymění mi v bance nebo směnárně 6 € v mincích po 2€?

Je mi celkem fuk, že na tom prodělám, jen se toho chci zbavit, jelikož do zahraničí stejně dlouho nepojedu

Nejlepší odpověď
Dochy

V bance – netuším
Ve směnárně – zeptej se, až půjdeš okolo nějaké otevřené.
V obchodě – obvykle berou jen bankovky.
Ale já bych se zkusil zeptat známých v okolí… Je tu spousta Slováků, kterým eura nedělají problémy, protože stejně jezdí čas od času za rodinou na Slovensko. To je podle mně asi nejsnazší cesta jak se drobných zbavit.

Další odpovědi
xiperio

určitě

quentos

Moment, asi chcete říct „vymění“, jestli tomu dobře rozumím. Rozměnit znamená vyměnit velkou bankovku za několik menších, jež mají v součtu stejnou hodnotu jako ta rozměňovaná.
Neměl by být problém, jen v bance se na tom prodělá víc.

da ny

Ne.
Můžete zaplatit část nákupu v některých potravinových řetězcích, doplatit v Kč

nyjono

V obchodě u vás eura neberou?
Když mi několik zbylo, platím s nimi v obchodě.

Arne1

Banky a směnárny obecně mince neberou. Ale 2€ je poměrně vělká hodnota, možná by je vzali, tipl bych že by tam mohla být 10% přirážka. Ale spousta lidí jezdívá do zahraničí (zavřené hranice nebudou napořád), zrovna předevčírem bych je v Bulharsku na horách bez problémů uplatnil. Kdybyste byl z Brna, tak bych vám je klidně za 150 Kč odkoupil.

Pepa25

Pouze v některých směnárnách.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Arne1

Osobně si myslím, že je blbost zbavovat se zbylých peněz jakéhokoliv státu v okolí. Tím spíše €, které je jednou ze světových měn.

Dochy

da ny: V CZ obchodech berou obvykle jen bankovky. 2e jsou mince