Rozlišení obrazu na monitoru

Jaké je nejlepší rozlišení na monitoru aby oči nedosrávali tolik zabrat

Nejlepší odpověď
mosoj

U LCD monitorů je třeba dodržovat nativní ( skutečné) rozlišení které má daný monitor udán v pixelech. Grafická karta to ale musí umět. Obnovovací frekvence již není u LCD tak významná, přesto je ji dobré nastavit na největší hodnotu kterou monitor a grafika umí. Na monitorech které mají vysoké rozlišení je pak zobrazované písmo malé. Pro jeho zvětšení je třeba volit cestu zvětšení písma, nikoliv zvětšovat snížením rozlišení.
Jas a kontrast nastavovat přiměřeně a nepřehánět. Je to individuelní.

Vůbec nejlepší ( pokud to Vaše zařízení dovoluje) je digitální připojení monitoru přes DVI. Odpadají veškerá možná grafická zkreslení protože jde pixel z grafiky na pixel LCD.

Další odpovědi
anonym

jsou pryc toby kdy rozliseni ovlivnovalo obnovovaci frekvenci obrazu u CRT monitorů … a prave nedostatecna obnovovaci frekvence a z ni vyplyvajici poblikavani obrazu bylo prave tim co davalo ocim tolik zabrat – to je uz historie, crt monitory jsou davno za nami.

S LCD uz na tom nezalezi a doporucuje se pouzivat nativniho rozliseni s eventualni korekci dpi pro zmenu velikosti pisma …

protoze stale si muzete zkazit zrak ctenim prilis maleho pisma ale to uz nesouvisi s rozlisenim.

Chandler

Velmi zajímavá otázka ! :) Která zajímá i mě