tomovka

Proč mi nejde nastavit vyžší rozlišení monitoru??

Nové HDD, nové win7, nové vše. Ale monitor 1360×786 je furt stejný, ale windows mi nabízí jen 1280×720. dá se to nějak upravit? je to frustrující pracovat s nižším rozlišením, po rocích práce s vysokým

Nejlepší odpověď
Zbynas

Na rozlišení mají vliv každopádně ovladače grafiky, nemáš nainstalované nejnovější. To se stává vždycky po nové instalaci winů. Vždycky. Doporučuji je tedy nainstalovat.

Další odpovědi
anonym

A máš i novou grafickou kartu??
Pokud ne, může být problém v ní – že vyšší rozlišení neumí. Případně stejný problém s monitorem.
Jestliže se ale domníváš, že by tvůj HW měl vyšší rozlišení umět, stáhni si ze stránek výrobce grafiky a monitoru aktuální ovladače a nainstaluj je.
Jen – ani nový HDD, ani nové Win – nemusí mít vliv na zobrazené rozlišení.

Emefej

Aktualizuj nejenom ovladač grafiky ale monitoru. Obě rozlišení nejsou nic moc, neřekl bych, že rozdíl mezi nimi bude tak frustrující.