pipi

rozjeté svaly

Chtěla bych se zeptat sem po císařským řezu a když mám ponom rozjeté svaly jestli se to u VZP proplaci operace na odstranení neboli spravení toho břicha děkuji.

Nejlepší odpověď
martina1

Svaly se dají zpevnit cvičením.Nejlepší co mi doporučila fyzioterapeutka,je lehnout si na záda a zvednout nohy kolmo nahoru.Po porodu je to docela fuška.Když se vám podaří zhubnout a spevnit svaly,tak většinou zůstane ženám takzvané povislé břicho.Kůže už se prostě nestahne jako před porodem nebo při nabrání tukové hmoty.Pak existuje operace Abdominoplasti­ka,kdy se přebytky kůže odstraní a břišní stěna se vypne.Jde o kosmetický zákrok,který pojišťovna nehradí.Ceny se pohybují okolo 25000Kč.Pokud ženská zhubne a břicho jí opravdu kazí vzhled,tak se vyplatí šetřit a na plastiku jít.Já jsem ve fázi hubnutí a na plastiku se chystám příští rok:-)

Další odpovědi
SinceX

Zeptej se přímo u VZP. Zajdi do pobočky a tam ti to lehko řeknou. Ale nejdřív by to chtělo probrat českou gramatiku.