BEN

Rozhodčí soud

DĚKUJI ZA ODPOVĚD,A TO TEDY NEMUSÍM ODPOVÍDAT, KDYŽ ROZHODČÍ SOUD PÍŠE, ŽE MĚ UKLÁDÁ ABYCH SE DO NĚJAKÉ DOBY,VYJÁDŘIL K PODANÉ ROZHODČÍ ŽALOBĚ,ZEJMÉNA ABYCH UVEDL ZDA ZCELA UZNÁVÁM ČI NIKOLI,SVUJ DLUH,A KDYŽ SE NEVYJÁDŘÍM,TAK TO UZNÁVÁM,MYSLÍM SVUJ DLUH. NEMUSÍM SE TEDA VYJADŘOVAT A ODPOVÍDAT,ASI JE TO ZBYTEČNÉ,JEN SE PTÁM ZDA TO JE POVINNÉ ODEPISOVAT. DĚKUJI

Nejlepší odpověď
terry

Myslím, že pokud ti ukládá, aby ses vyjádřil, tak se vyjádři, že dluh uznáváš a že ho splatíš v těch 2 částkách.
A…prosím, piš normálním písmem.

Další odpovědi
anonym

Je to podobné jako, když ti normální soud pošle platební rozkaz na základě podané žaloby (pozor, sebenesmyslnější částky, i kdyby si ji žalobce vycucal z prstu a nějak fiktivně doložil, např už dávno uhrazené pohledávky apod.)
Tady se podává tzv. odpor proti platebnímu rozkazu, jinak vypršením odvolací lhůty se stává právoplatným a tudíž vymahatelným. Obdobně hrozí tzv. rozhodnutí pro zmeškání, dojde-li k jednání, na něž se bez omluvy nedostavíš a děláš mrtvého brouka.
Čili rozhodně reagovat v uvedené lhůtě, protože tím se dává možnost obrany povinného, že dluh neuznává nebo uznává částečně, když požadovaná pohledávka neodpovídá z jakéhokoliv důvodu skutečnému dluhu.
Má se zato, že odpovědí reaguješ ve smyslu projevu dobré vůle na možnost případné dohody o způsobu úhrady, splátek, platebního kalendáře a další.
P.S. A ten caps lock si vypni, když chceš poradit, neměl bys na nás křičet (to je velké písmo na netu, pokud to nevíš).

Michal Kole

Počkejte, až odpoví někdo zkušenější.

Podle mě se chce jen rozhodce navenek zachovat „férově“ a dát Vám prostor pro vyjádření.

Může to mít vliv na jeho rozhodnutí, ale ve většině případů nemá.