Rozeznáte zlo od dobra ?!

Hitler
Jan Pavel II
Stalin
Matka Tereza
Havel
vaše rodiče
jejich rodiče.....

Nejlepší odpověď
Nuk nuk

Vezmu-li v potaz Tvůj seznam osobností, vidím tam minimálně dvě až tři, u nichž je určení, zda v jejich životě převažovalo dobro nebo zlo poměrně snadné. Jistě, i Hitler se Stainem se možná někdy na někoho usmáli a mezi svými přáteli mohli třeba za mlada působit dobře, a i Matka Tereza mohla mít občas špatnou náladu a udělat sem tam nějakou tu chybu. Ale to, čím se ti lidé zapsali do dějin je jednoznačné a nemá smysl o tom polemizovat. Jan Pavel II a Havel byli běžní politici (byť jeden z nich církevní a druhý sekulární) – tam už to, pravda, je trochu věcí názoru. Oba byli takoví lidumilové, ale také měli své mouchy. Ani jeden z nich nebyl mým idolem, ale to neznamená, že vše, co dělali a hlásali bylo špatně nebo naopak vše dobře.

Co se týče rodičů a prarodičů, to už byli a jsou skutečně jen obyčejní lidé se svými chybami i přednostmi.

Co je dobré a co zlé raději, než z prvního dojmu, usuzuji podle toho, co to přinese. Někdy se totiž dobro a zlo pozná, až podle následků a to může trvat i několik let.

Další odpovědi
Drap

Myslím, že většinou rozeznám

arygnoc

čo je dobré pre mňa, môže byť zlé pre vás (a naopak).

kde je teda pravda, čie rozoznanie dobra a zla, moje alebo vaše?

rozoznáte to?

marci1

Určitě, i když u někoho se to dá poznat hned, u jiných až po čase.

comedian

Zlo je nekonat, když na to máte. Dobro, když se na to nevyprdnete. Hitler a Stalin bojovali za přežití své kultury. Sice na úkor jiných kultur, ale o tom je život.

Sůwa

Nemohla bych vybírat tady? To bych věděla zcela určitě 🙂

anonym

Mohla, proč ne. Těším se na Tvé dobra a zla. 😁

Sůwa

Dobra je podstatně víc než zla, ale nebudu raději konkrétní, protože bys o tu otázku mohl přijít 🙂