quentos

Rozesmutní vás pohled na dílo mrtvého umělce (či jeho poslech), neboť vám připomíná, že daný umělec již není mezi námi?

Takto na mě působí písně Laury Branigan (1957–2004) – vždy si při poslechu jejích písní uvědomím, jak mladá byla, když zemřela, a jak zbytečná byla její smrt. Stačilo, aby šla k lékaři, když ji trápily úporné bolesti hlavy…

Nejlepší odpověď
Nazdar Bazar

Koho by ne. Třeba Freddie Mercury. Zvlášt když si poslechnu These are the days of our lives z posledního alba Queen Innuendo.

Další odpovědi
gecco

Přiznám se, že ne…
😉
Rád poslouchám a i se koukám na díla dávno mrtvých ´klasiků´ – a kdyby mne měla rozesmutňovat, pak bych na koncertech nebo v galeriích furt ´brečel´.

briketka10

ano a nejen u zpěváků, ale i u herců, když sleduju filmy a uvědomím
si kolik jich v aktivním věku odešlo je mi z toho moc smutno ani se Ti
nedivím..

zjentek

mě rozesmutní smutný dílo ..neboť mně to připomíná, že to taky nebudu vnímat (poslouchat) věčně.

ivzez

Karel Kryl.

Kelt

Beru jakékoli dílo jako dar daného člověka lidstvu a v první chvíli si neuvědomuji, nemyslím, na to, jak dlouho daný člověk žil. Například Schelinger, Šlitr, Puškin, Mozart a jiní. Například dneska jsem slyšel Petra Muka, Ivetu Bartošovou a pod.
Hlavní je, že jejich umění je s námi stále.

dědapetr

Jiný Henrix
Doplňuji:
oprava:kytarista Jimi Hendrix.