Falcon

Rozdíly ve 3D filmech

Ještě bych se chtěl zeptat,jaký je rozdíl ve filmech ve 3D v normální televizi a televizi ,která má 3D. Mám totiž stáhnuté pár filmů ve 3D,takové rozmazané a když si vezmu ty papírové zeleno ,červené brýle,tak to vidím ve 3D i na normální televizi,nebo v počítači.Takže tevize s 3D to mají potom jaké? Díky za odpověď

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Rozdíl je v tm, že to nevidíte červeno-zelené, ale do každého oka se posílá extra obraz. A proto na 3D bluray jsou v podstatě uloženy 2 filmy

Další odpovědi
led

Rozdiel je v „blikaní“
V 2D televízoroch idú oba obrazy (ľavý aj pravý) pre váš pohľad rovnako, preto vidíte rozmazano. Pravý obraz nepremieta v tých istých polohách ako ľavý obraz. Skúste sa pozrieť oboma očami naraz a potom si ch rýchlo na striedačku zakrývajte – uvidíte rozdiel. Tým že jedno oko pozerá červene a druhé modro vidíte oba pohľady priestorovo.
V 3D televízoroch svieti raz ľavý – raz pravý obraz TV bliká, ak používate aktívne 3D okuliare dodávané s TV majú rovnakú synchronizáciu obrazu. Preto pozeráte raz ľavým – raz pravým okom a vidíte priestorovo.

http://www.di­gizone.cz/clan­ky/trojrozmer­ne-zobrazovani-a-3d-televize/
http://www.di­gizone.cz/clan­ky/3d-televize-dalsi-zpusoby-zobrazovani/