KarolOndrosa

Pomůžete najít jinou interpretaci věty?

Ve hře jsou i další faktory, které mohly mluvčí do jisté míry ovlivnit. → věta, která obsahuje dvě rozdílné interpretace. Pomohl by mi někdo, prosím Vás, najít druhou interpretaci věty? Otázka je z přijímaček na UPOL (2019). Děkuji Vám předem za odpověď.

Nejlepší odpověď
Justin1

1. interpretace

„které“ v 1. pádě
„mluvčí“ ve 4. pádě (ženský rod nebo množné číslo)

Mluvčí (ženského rodu nebo v množném čísle nebo obojí) mohla být ovlivněna nebo mohli být ovlivněni nebo mohly být ovlivněny i dalšími faktory.

2. interpretace

„které“ ve 4. pádě
„mluvčí“ v 1. pádě, v ženském rodu, v množném čísle

Ve hře jsou i další faktory, které mohly být mluvčími do jisté míry ovlivněny.

Další odpovědi
dubraro

  1. Faktory ovlivnily mluvčí → hybatelem děje jsou faktory
  2. Mluvčí ovlivnily faktory → hybatelem děje jsou mluvčí