vokurce

Rozdíl ve vyplacené mzdě – čistá mzda vs bezhotovostně

Dobrý den, vím že mě odkážete na mzdové odd. u zaměstnavatele, nicméně než tam půjdu, chci se zde zeptat (účetní vždy tvrdí že je vše v pořádku, nicméně neumí nic korektně vysvětlit).
Ve výplatní pásce mám rozdíl mezi čistou mzdou a tou, která je mi vyplacena na můj bú (811,–Kč).
Výše zmíněná částka ve výplatní pásce ani není zanesena (za co by mi měla být stržena). Pomohl by mi někdo daný problém objasnit? Případně ke konzultaci mohu zaslat kopii výplatní pásky (pro šťouraly – všechna data která by mohla identifikovat firmu nebo mou osobu budou vyretušována).

Díky za případnou pomoc.

Nejlepší odpověď
Dochy

Určitě se zeptej účetní. Pokud Ti něco strhli, mělo by to být s Tvým svolením, nebo s alespoň s Tvým vědomím. Možnosti: Srážka za nějaké spoření (obvykle např. příspěvek zaměstnavatele na nějaké připojištění, kde je podmínkou Tvá spoluúčast), spoluúčast na závodním stravování (obvykle např 90kč stravenky kde zaměstnavatel přispívá 55, zaměstnanec 45), u mně třeba volání, kde mám přes firmu osobní telefon,…

Pokud Ti nedokáže říct za co ta srážka byla, tak trvej na doplacení zbytku mzdy.

A poznámka: Nechápu co u Tebe znamená „čistá mzda vs bezhotovostně“. „vs“ obvykle znamená „proti“ (ve sporu) a tady to nedává smysl. Smysl dává „bezhotovostně vs hotovostně“, „čistá mzda vs mzda k výplatě“ (samozřejmě nikoli v daném kontextu)

Další odpovědi
Rokio

V účetnictví jsem se učil, že je rozdíl mezi čistou mzdou a mzdou k výplatě. Od mzdy k výplatě se na rozdíl od čisté mzdy ještě odečte příspěvek na stavební spoření a doplňkové penzijní spoření, pokud nějaké máš a necháváš si dané příspěvky strhávat z výplaty. Mzda k výplatě je to, co přímo dostaneš.

Jinak nevím. Pokud si nenechávâš strhávat příspěvky na tvé stavebko, nebo penzijko, tak nevím, kde je zakopaný pes.

ivzez

Škoda, že jste naskenovanou pásku se znečitelněným/i jmé­nem a údaji o zaměstnavateli nevložil rovnou k otázce. Byli bychom moudřejší.

Teď scan vložte na některý web s obrázky a sem přidejte odkaz.

Všechno, co se od čisté mzdy dále odečítá, máte ve výplatni pásce.

Pepa25

Doporučený studijní materiál – film Jáchyme hoď ho do stroje:
„Pane Koudelka. máte tu nějaké srážky: vysušení, vylovení, odbahnění …“