MobilManiak

Jaký je rozdíl mezi who a that?

Vím, že u lidí se používá who a that a u zvírat, věcí se používá which a that, ale je mezi nimi nějaký rozdíl? Nebo můžu do věty dát who nebo that, jak se mi to zlíbí?

Doplňuji:
quentos: před who se nepíše čárka, ne? Např.:Anya is the one who rescued the bird.

Nejlepší odpověď
quentos

Pravděpodobně myslíte rozdíl v užití ve funkci vztažného zájmene. Ano, je to celkem jedno. Jediné dva rozdíly jsou ty, že who je o něco formálnější než that a že před that se nepíše čárka.
Ad doplnění: jak kdy – píše se tam jen tehdy, když uvozuje volný přívlastek (tj. ten, který můžete vypustit, aniž by se změnil smysl věty). Např.: My neighbor, who is a historian, is a nice woman.

Další odpovědi
zelí

That můžeš použít kdykoli.