ales12

Jaký je rozdíl mezi UI/UX designer, Web designer, frontend/backend designer/developer?

zajímalo by mě co každý z nich dělá, co mají společného nebo stejného.

A kam se podle Vás zařadím já? Dělám hlavně web design, loga plakáty, umím HTML a CSS na dobré úrovní, PHP ovládám na základní úrovni, dokážu s ním pracovat a javaScript ovládám také na základní úrovni. Už jsem dělal na projetu v týmu, jako hlavní grafik + jsem implementoval design do připraveného systému (takže jsem prostě nakódoval grafiku).

Díky

Odpovědi
anonym

1.) UX Design ≠ UI Design
2.) Rozdíly mezi UX a UI jsou popsány zde http://www.uxis­notui.com/
3.) Web designer je ten co vytváří design na web / PSD atpd.
4.) FrontEnd je ten co vytváří rozhraní které budou využívat NÁVŠTĚVNÍCI
5.) BackEnd je ten co vytváří rozhraní které budou využívat SPRÁVCI
6.) Designer je to samé co Web designer viz. 3. bod
7.) Developer je vývojář