Retko

Rozdil mezi Spoluprace a Kooperace.

Vim, ze je. Teda z informatickeho hlediska. Nasel by se nekdo kdo by to vysvetlil, pokud vi o co jde.

Jinak anglicky
spoluprace = collaboration
kooperace = cooperation

Dekuji za odpovedi.

Nejlepší odpověď
kenyrts

Schopnost kooperovat je především důležitá v oblasti podnikatelských i nepodnika-telských subjektů, neboť ty jsou založeny více či méně na týmové spolupráci, a tedy práci ve skupině. Nebudou-li jednotliví členové týmu schopni vzájemně spolupraco-vat, jen stěží mohou dosáhnout společného cíle.

Faktory, které usnadňující kooperaci:
• přiměřená velikost skupiny,
• zevrubná definice problému,
• přesná definice cíle,
• tvořivé metody hledání nápadů,
• účinné metody ověřování různých řešení,
• rozhodování, do nichž se pokud možno zapojí všichni účastníci,
• efektivní metody uskutečňování dohodnutých závěrů,
• jasné určení odpovědnosti každého jednotlivce,
• demokratický styl řízení vedoucího

Ze základních pravidel zdárné kooperace se dá jmenovat například umění nabídnout své představy a schopnosti, respekt vůči mínění druhých, zaměření na cíl a odpo-vědnost za to co člověk dělá i nedělá.

Další odpovědi
COVERENDER

Jako spolupráci bych označil soucinost za nějakým cílem bez vzájemného nároku na zisk a kooperace je součinnost kdy za spolupráci nebo nejakou službu jeden subjekt tomu druhému platí. To je teda vysvětlení dle neho názoru…