Rozdíl mezi šikanou a šikanováním

Dobrý den, měl jsem téma bakalářské práce „Šikana jako sociální problém na středních školách“. Oponentka mé práce mě zadala otázku jaký je rozdíl mezi šikanou a šikanováním ?

Nejlepší odpověď
Terryle

Mě hned napadlo „slovíčkaření“ – není šikana jev jako takový a šikanování ta činnost? Tím, že někoho šikanuješ, se dopouštíš šikany.

Další odpovědi
Andělé

http://referaty-seminarky.cz/sikana-a-sikanovani-ve-skole/

Šikanování je jakékoliv chování, jehož záměrem je ublížit jedinci, ohrozit nebo zastrašovat jiného žáka, případně skupinu žáků.Je to cílené a obvykle opakované užití násilí jedincem nebo skupinou vůči jedinci či skupině žáků, kteří se neumí nebo z nejrůznějších důvodů nemohou bránit. Zahrnuje jak fyzické útoky v podobě bití, vydírání, loupeží, poškozování věcí druhé osobě, tak i útoky slovní v podobě nadávek, pomluv, vyhrožování či ponižování. Může mít i formu sexuálního obtěžování až zneužívání. Šikana se projevuje i v nepřímé podobě jako nápadné přehlížení a ignorování žáka či žáků třídní nebo jinou skupinou spolužáků.“

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/%C5%A0i­kana