Avatar uživatele
abcd1234

Jaký je rozdíl mezi ratingem, bonitou a scoringem?

z pohledu bankovnictví

Zajímavá 0 před 1398 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Jděte na Google a napište „bankovnictví rating“, zmáčněte enter, klikněte na jeden z prvních tří odkazů a přečtěte si to.
Pak jděte znova na Google a napište „bankovnictví bonita“, zmáčněte enter, klikněte na jeden z prvních tří odkazů a přečtěte si to.
Pak jděte znova na Google a napište „bankovnictví scoring“, zmáčněte enter, klikněte na jeden z prvních tří odkazů a přečtěte si to.

Gratuluju, nyní si už umíte vyhledat jednoduchý informace sám.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Pepa25

Bonita je obecně kvalita, v bankovnictví obvykle ve smyslu úvěruschopnost neboli kvalita klienta v podobě schopnosti splácet.

Skóring je automatizované hodnocení bonity klienta na základě finančních ukazatelů.

Rating je komplexní hodnocení bonity klienta, které kromě skóringu zahrnuje nefinanční faktory a expertní úsudek ratingového analytika.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Hufnágl

Astaroth47

Podle tebe je tedy tento web zbytečný, že?

před 1398 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
aliendrone

Hufnágl>>> V tomto případě souhlasím s Astarothem47, tento web by měl sloužit především k objasňování hůře/těžko objasnitelných/zjis­titelných věcí a ne k odpovídání na kdejakou blbost, kterou lze hned z první perfektně zjistit zadáním dotazu do vyhledavače.

Debilní otázky jako „Jak zní Ohmův zákon?“ by zde neměly být, podle mě. Odpověď (vyčerpávající) je velmi snadno dohledatelná při naprosto minimální iniciativě tazatele, psaní dotazu sem je spíš OTRAVOVÁNÍ uživatelů (kdyby stejnou námahu vynaloženou na vložení takové otázky investoval do googlu, odpověď má IHNED)! Můj názor. :)

před 1398 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Pepa25

abcd1234 nemá hloupé otázky, ale je líná jak veš. Před dvěma mísíci tu měla nějakou otázku k závěrečné práci, takže asi studentka. Kam ten svět spěje …

před 1398 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
aliendrone

Pepa25>>> Jo, asi jsem to nenapsal dost jasně, tož sry. Netvrdím, že otázka je hloupá sama o sobě, jen mi přijde hloupé se komplikovaně ptát zde, když odpověď jde VELMI SNADNO vygooglit.

Kupříkladu na otázku „Můžu roupicemi trvale krmit živorodky?“ sice také lze odpověď vygooglit (to jde ostatně téměř vše), ale rozhodně nikoliv velmi snadno. Takže buď trávit hodiny googlením NEBO doufat, že se zde najde akvarista, který to „střelí jen tak mimochodem“, takhle to myslím. :)

před 1398 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání