tomtttt

Rozdíl mezi psychiatrem a psychologem?

Nejlepší odpověď
annas

Otázka byla položena několikrát. Přečtěte si odpověď na:

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/vyh­ledat?ie=UTF-8&cx=01759792­7737963345235%3Alv-gxwjxnxe&cof=­FORID%3A11&ci=­&q=psychiatr+a+psycho­log&sa=Vyhledat#1367

Další odpovědi
Miroslavst

Psychiatr (ženskou obdobou je psychiatrička) je lékař zaměřený na psychiatrii a kvalifikovaný v léčení duševních poruch.[1] Všichni psychiatři jsou školeni v diagnostickém vyhodnocování a v psychoterapii. Díky svému údělu hodnocení stavu pacienta jsou psychiatři jedni z mála odborníků na psychické zdraví, kteří mohou předepsat psychiatrickou léčbu, provést fyzickou prohlídku, nařídit a interpretovat laboratorní test a elektroencefa­logramy, a kteří mohou nařídit studie zobrazující mozek, jako je počítačová tomografie nebo počítačová osová tomografie, zobrazení magnetickou rezonancí a tomogtafie vysíláním positronu.
-
Psycholog v odborném slova smyslu je člověk, který se věnuje psychologii, buďto jako psychoterapeut, klinický psycholog, anebo jako badatel v jednom z oborů psychologie.

Děda Louda

Psychiatr se věnuje psychiatrii, zatímco oborem psychologa je psychologie.

Scházejí se u Chocholouška.