Odpovedi18

Jaký je rozdíl mezi originální a neoriginální nabíječkou pro Apple?

Jaký je rozdíl mezi origo a neorigi nabíječkou pro Apple?

Nejlepší odpověď
mosoj

Nedělej z nabíjení vědu!

Další odpovědi
Drap

Hlavně v ceně

Dochy

Předpokládám že jde o nabíječku mobilů apod. Takže to nemá prakticky žádné nabíjecí funkce, jen jde o 5V zdroj. Tam je obecně rozdíl hlavně v ceně 😉 Je nějaká šance, že zavedená značka si dohlídne na kvalitu. Ale zpravidla bez rozebrání a důkladného proměření na tom nejspíš nikdo žádnej rozdíl nepozná… Jo ještě by mohla být dostupná statistika poruchovosti, kde by se nějaký rozdíl v kvalitě možná pozorovat dal. Ale to by musel zastřešit nějaký hodně velký obchod.

Kepler

V podstatě vyhoví jakákoliv nabíječka s ochranou proti přebíjení, mající dostatečné a odpovídající parametry. Výrobce přikazují jen tu svoji nabíječku, aby měli větší kšefty.

Edison

Je vidět, pánové, že o elektronice víte prd. Jen bych to nedělil na origo a neorigo, ale kvalitní a nekvalitní.Z toho plyne, že u origo existuje jakási jistota kvlity. U neorigo jen od renomovaných výrobců. Ale nakupovat tohle v Číně silně nedoporučuji. Ono udělat dobrý zdroj, natož nabíječku, totiž zase není taková sranda, jak se na první pohled zdá.

Kepler

Edison: je vidět, že o elektronice víš prd ty. I tzv. originální příslušenství jsou z valné většiny z Číny.

Edison

Ten problém není, kde je to vyrobeno, ale kdo a jak to zkonstruoval. Mimochodem… číňani vyráběj spousty velmi špičkových výrobků. A tak za přiměřené ceny. A pak vyráběj to, co je na ebayi.

mzm

… a výroba špičkové nabíječky znamená použití jednoho obvodu (+sem tam nějaká tak pasivní součástka). Takže to jednoduché je.

Navíc, jak píše Dochy, krom jedné historické nabíječky na TI-57, jsem neviděl žádnou nabíječku, která by se starala o baterky (hlídání proudů a napětí), co jsou v telefonu. Všechno to jsou prosté zdroje napětí.

Edison

Tak mi řekni kterého. Zajímavé je, že dnes máš značkové nabíječky, které i přes souhlasící parametry např. mobil nepřepnou do rychlého nabíjení. Ono to asi tak jednoduché s tou ednoduchostí nebude. Stanovit správné parametry nabíjení totiž není žádná taková sranda, jak si kde kdo představuje. Pak zajistit jejich průběhy a taky přesnosti. A světe div se, k tomu je potřeba to, co je před samotným nabíjecím obvodem… a to je zdroj… Ukaž mi, jak zajišťuješ, aby např. při nárůstu zatížení nespadlo napětí, ale aby spadlo při přetížení… A jak zajistíš aby nevzrostlo při odlehčení.. a to hoooodně velmi rychle. Na všechny tyhle… a mnoho dalších věcí je potřeba myslet. Pánové… pracuju s těmito věcmi v oboru dost dlouho na to, abych věděl, že univerzálně tohle vyřešit nejde a že je jen hodně málo výrobců, kteří to uměj aspoň speciálně.

Dochy

Ale ho… V mnoha případech je problém jen v konektorech nebo blbým kabelu (velice často stačí vyměnit kablík aby se mobil zas nabíjel normální rychlostí). Bohužel při těch proudech (standardně do 1A) jsou úbytky napětí na jakémkoli problému vč, trochu zoxidovaných kontaktů docela zásadní.

Pak je další věc a to rapid charge (teoreticky až 20V/5A na USB3 / USB-C konektor) ale tam si zařízení se zdrojem musí vykomunikovat požadavky. Pořád ale zůstává pravidlo že zdroj drží dohodnuté napětí, mobil může odebírat maximálně sjednaný proud, nabíjení jako takové si řídí obvody mobilu. „Nabíječka“ nemá ani tušení jaké akumulátory jsou uvnitř zařízení.