Retko

Rozdil mezi Kooperace a kolaborace.

Jednou nam profesou rikal ze je dulezite zda jde o jedno nebo druhe. A byl to obycejny predmet informatiky, zadna histori, cili je hodne nepravdepodobne ze kolaboraci myslel „necestnou spolupraci s nepritelem“ jak to pisou ve slovnikach.

Nemohl to myslet ani ve smyslu jenom „spoluprace“ jelikoz by to bylo stejny, a on rekl ze je tam rozdil.

Nevite jak to tedy je?? (kdyby jste meli zdroj vysvetleni, tak doplnte prosim)

Dekuji

Nejlepší odpověď
annas

Je pravda, že při kooperaci jde o vzájemnou „dobrou“ spolupráci, součinnost. Při kolaboraci jde rovněž o spolupráci, ale v jiném slova smyslu. Podrobnosti o kolaborování (např. v době protektorátu) jsou na

Zdroj: http://is.muni­.cz/th/64510/ff_m_b1/Ne­vyhnutelnost_ko­laborace.pdf