justjoke

Rozdíl mezi HTC One S a X?? + zkušenosti

Jak se liší?
Máte s nimi nějké zkušenosti?
Jak dlouho vydrží baterka?

Odpovědi
Bedy

HTC One X je výkonnější, má víc vnitřní paměti a má větší rozlišení displaye- procházení stránek či prohlížení obrázků bude tak pohodlnější. Baterku by měl mít o něco lepší taky One X.

Nevýhodou u těchto mobilů může být absence slotu na paměťové karty, nicméně vestavěných 16, resp. 32GB si myslím, že je dost.
Určitou nevýhodou (ale i zároveň výhodou) je operační systém Android. nevýhodou je, že je pro něj dost virů a tudíž je lepší, když tam budete mít antivir (ale zase si něoc ukousne z výkonu) a taky nevýhodou je nekontrolovaný obchod aplikací Google Play.
Bylo nespočet případů a stále je a bude, že tam jsou nebezpečné aplikace, vydávající se třeba za pokračování hry Angry Birds či různé na první pohled uživatečné aplikace.
Takže je dobré dávat pozor. Ale ýhoda je právě počet aplikací – pro Android je nejvíce aplikací, ikdyž ta kvalita někdy je opravdu na úrovni hračičky pro malé dítě – různé prdící balónky, zapalovače, se kterým si cigaretu stejně nezapálíte, apod.

Ve stejné cenové relaci se pohybuje Nokia Lumia 820, která nabídne mnohem větší výdrž baterky (udáváná doba hovoru není nějakých 530 minut, ale 924 minut) takže ta výdrž baterky je úplně někde jinde, oproti HTC One X nabídne:

  • slot pro paměťové karty – takže si lze rozšířit paměť z 8GB až na 40GB+7GB zdarma privátní internetové úložiště SkyDrive)
  • větší výkon – Windows Phone je úspornější systém jak Android – to je třeba vidět i na té baterce – stejná kapacita u obou telefonů, ale větší výdrž u Nokie
  • GPS navigaci nadoživotí zdarma bez nutnosti se přpojovat k internetu
  • plnohodnotný Office a další známé programy v základu (samozřejmě zdarma)
  • lepší foťák (s čočkami Carl Zeiss)

A taky si nemusíte brzdit telefon antivirem, protože pro Windows Phone viry nejsou a co se týká aplikací, tak pro WIndows Phone existuje taky dost aplkací.

Doporučoval bych Vám se na tu Nokii Lumii 820 podívat. Osobně můžu doporučit.