VeRe1983

Rozdíl mezi focením v módu makro a auto režimu?

Občas se mi podaří, že u svého automatického kompaktu nepřepnu z makro na automat. A fotím tímhle třeba architekturu. Vím, že funkce makro tkví v zaostření na nějakou bližší vzdálenost, ale jak se fotoaparát zachová ve vzdálenosti běžné, kdy fotím řádově na desítky metrů? Nějakého patrného zkreslení jsem si nevšiml.

Nejlepší odpověď
Hlada

Makro režim umožňuje zaostření na kratší vzálenost a neumožňuje zaostření na nekonečno. U digitálního aparátu je ale hloubka ostrosti velká, takže rozmazání předmětů v dálce zřejmě není příliš patrné. Rozhodně to ale není správné nastavení. Režim automat je jasný – nedá se nic nastavit ručně.