panenka

Rozdíl mezi dřevem

Dobrý den chtěla bych se zeptat které dřevo je lepší na topení ?koupily jsme si minulý rok Dub a nechce nám to hořet můj tchán má zase buk minulý týden nám trochu dřeva přivezl a hoří to krásně které dřevo je nejlepší děkuji

Nejlepší odpověď
kropitko

Tak určitě záleží na tvrdosti dřeva, ale především na tom, jak je dřevo vyschlé. Roztápět jedině měkčím dřevem, jako je např. borovice, pak můžete přihodit něco tvrdšího,,,
Doplňuji:
Ještě jsem panenko našla docela pěkný a srozumitelný článek,,jestli se vám chce tak si ho přečtete, přijdete tam na pár tipů,,,,

http://www.oby­dleni.cz/clanek/ka­tegorie-krby-a-vytapeni/topeni--4--dil---zakladem-je-kvalitni-palivo

Další odpovědi
oskar

Myslím si,že dřevo nemáte dostatečně vysušené…

misadole

ano to souhlasím dub nechávejte spíše přes noc vydrží dlouho a opravdu zatápět nečím měkým je jasne že vám to nechytne

ReHu

Dřevo by mělo být vyschlé aspoň 2 – 3 roky.

ReHu

Dřevo by mělo být vyschlé aspoň 2 – 3 roky.