Odpovedi18

Je nějaký rozdíl mezi podnikáním a byznysem?

Nejlepší odpověď
Drap

Označení byznys byl původně výraz pro obchod, obchodování. V dnešní běžné mluvě se rozdíl mezi byznysem a podnikáním stírá.

Další odpovědi
Anikitos

Jak říká Drap.
Ale pořád se to ještě rozděluje na podnikání a obchodování hl. u nás v ČR. V USA je business myšleno jako podnikání.

Ono jde taky o to, co se rozumí pod pojmem podnikání, protože se dá podnikat ve všem, tzn, že i obchod i třeba bankovnictví je forma podnikání. :D

zjentek

Byznysman = úspěšný obchodník.

Je z týhle definice cejtit nějaký podnikání?

Michálek1245

Ve své podstatě se to dneska nerozlišuje. Na druhou stranu bez podnikání těžko budu dělat byznys, ale na to, abych dělal byznys, nemusím podnikat. Je to, když si vezmu podnikatelský úvěr podnikání nebo byznys? Za mě je to spíše byznys, protože něco vyjednávám, ale aktivně k tomu vlastně nic podnikat nemusím. 😉