Avatar uživatele
Registrovaný

Rozdíl mezi anotací a úvodem? Pomoc

Zdravím, potřeboval bych pomoct s jednou věcí.
Rozhodl jsem se (byl jsem donucen) napsat seminární práci. Vybral jsem si o jednom konkrétním notebooku. Ale nevím, co napsat do anotace a do úvodu :-(.
Do čeho z toho mám psát, čeho chci dosáhnout a na co je teda to druhé? :-D

Např. kdybych napsal dejme tomu toto:
Tato seminární práce se zabývá notebookem XXX. Práce se bude zabývat jak hardwarem, tak vzhledem tohoto notebooku. V teoretické části práce se objeví to, co o notebooku psali jiní uživatelé a také výrobci. V praktické části se přesvědčíme, zda-li notebook opravdu zvládne to, co by dle parametrů zvládnout měl a jakých teplot při tom dosáhnou určité části notebooku. Také otestuji výdrž baterie notebooku a různé jeho vychytávky.

Patří toto do úvodu, do anotace nebo to do seminární práce vůbec nepatří?
Úvod a anotace mi připadá jako to samé, seznámit o čem budu psát, akorát je úvod delší než anotace.. Ale tak to asi nebude. Co teda mám dělat?
Díky
Doplňuji:
Takže to, co jsem si vymyslel, by byl spíše úvod?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Avatar uživatele
Pokročilý

http://www.gym-ul.cz/… - jak má seminárka vypadat.
http://www.polac.cz/… - jak vypadá anotace
Doplňuji:
Anotace má stručně vystihnout podstatu projektu.

Úvod má jasně a přesně představit téma práce. Úvod se píše už po provedení výzkumu, tj. si autor „hraje“ na to, že ještě neví to, co již ví. Proto ke strohému vymezení výzkumných otázek je již třeba dodat více zajímavostí. Jednou z naprosto zásadních rolí úvodu je totiž také probudit čtenářovu zvědavost, aby vůbec chtěl číst dál!

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

V príklade ste napísali stručný úvod k seminárke
Anotácia je stručné zhodnotenie vašej seminárky
Príklad anotácie vašej otázky:
Autor holdanz vo svojej otázke zdôvodňuje svoju neistotu v rozlíšení úvodu od anotácie. Priložil aj stručný príklad úvodu svojej seminárky. Otázka je zaujímavá svojim zameraním na seminárnu prácu a jej štylisticko odborné poňatie.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

arygnoc

"Rozhodl jsem se (byl jsem donucen) napsat seminární práci."

prosím vás, vy chcete písať ani neviete čo, ani ako, a ani neviete, či to chcete alebo musíte písať, resp. či ste sa rozhodol alebo nie.

internet ponúka nepreberné množstvo vzorov - ale to už je asi navádzanie na to, aby ste vlastne tú prácu iba ukradol (rozumejte okopíroval), čo vlastne urobíte i citáciou jednotlivých recenzií (viete, čo to je?).

buďte pôvodný, naplňte pôvodné poslanie seminárnej práce - doplňte už známe a vzneste nové otázky - to je jej poslaním, naučiť vás samostatne myslieť a pracovať a nie odpisovať nejaké recenzie.

najviac sa mi páči tá prakticky zameraná časť s orientáciou na meranie teplôt pri nejakom zaťažení, aby ste nepovedal, že iba kritizujem.

citácie nejakých recenzií (teoretická časť) by som úplne vynechal, to sú všeobecne známe (teda ľahko dostupné) dáta (a navyše nie pôvodné, tedy vaše), meranie výdrže batérie takisto - volíte príliš široký rozsah práce.

sústreďte sa na tie teploty.

do anotácie uveďte meracie techniky, meracie prístroje a prípadne špecifiká záťaže, pri ktorej merania prebehli, ako aj podmienky merania.

čo sa týka úvodu, preštudujte si niektoré vzory, ako vás odkazuje napr. i houbín.

držím palce.

 

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2596
Zlatý Drap 1747
Zlatý quentos 1269
Zlatý ivzez 756
Zlatý mosoj 660
Zlatý gecco 618
Zlatý led 582
Zlatý hanulka11 566
Zlatý marci1 541
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.