JájsemRaibek

Rozdíl cen operačního systému počítače – windows?

Je nějaký rozdíl v ceně při koupi prázdného pc a s nainstalovaným systémem?
Je nějaký rozdíl za OS pokud je již nainstalovaný v pc a pokud jej koupím zvlášť?
Jde mi o to, že pokud je systém nainstalován v pc, stejně bych jej asi přeinstaloval, jelikož vlastník pc bude uveden nějaký nesmysl a ne já.
Prostě pokud budu instalovat já sám, udělám si to podle sebe, kdežto pokud je v pc již nainstalován, tak podle někoho a to je mi tak nějak k prdu.
Samozřejmě, že ještě dávají nějaké bonusy ve formě dalších programů, které však třeba nechci.
K čemu to tak dělají?

Nejlepší odpověď
huxa

Abys používal jejich produkt, výjde to dráž.
OS nebývá nainstalován, jen předinstalován, takže vše si již nastavuješ ty a cokoliv si zde můžeš změnit.

Další odpovědi
anonym

no a okrem toho je tam kopec zbytočných programov, ktoré ťa potom otravujú, aby si si ich kúpil (najmä atntiviry ako NOD, ESET a pod.) + nejaké tie kancelárske balíčky a rôzne prehrávače, kecálky a sťahovače.
Proste balast.
Niet nad vlastnú ručnú inštaláciu, i keď vyjde o niečo drahšie.

PavelK

Ten OS, který je třeba v noutu již připraven, má prvně tu výhodu, že je mnohem levnější. V přepočtu o tisíce. Pokud se jedná o widle.

Balast tam nijaký není krom programů navíc, které jdou buď smazat nebo dokoupit.
Další výhoda je ta, že instalace-spuštění je během pár minut, a lze ji nastavit.

Dělají to hlavně k tomu, aby člověk který nikdy předtim neměl počítač, neví co je to instalace, tak si koupil nějaký stroj a hned fungoval. Proč by kupoval počítač bez OS a i kdyby ho koupil zvlášť, musel by hledat někoho kdo mu to naistaluje.

anonym

předinstalované windows jsou vždy zaneřáděné tzv. softwarem partnerů … v podstatě výrobce počítače dostává zaplaceno od partnerů za to že do instlace umístí desítky polofunkčních trial verzí které jen otravují s nutností platit za plnou funkcionalitu přesto že se jejich funkční ekvivalenty zdarma válí na stránkách typu slunecnice.cz …

Vzdy bych kupoval počítač bez OS a ten bych si na něj dodatečně instaloval. Jednak to výjde levněji a druhak je instalace OS čistá.