simsalabim

Rozdělení démonů podle Bartimaea

No,
spíš rozdělení podle Jonathana Strouda, ale na to nesejde. Podle něj se démoni dělí (od nejslabších) na šotky, folioty, džiny, ifríty a mádridy.

Nevyznám se v tom, protože šotek i džin jsou démoni podle skutečnosti (neříkám, že existují). O ostatních jsem nikde neslyšela.

Je to tak ve skutečnosti, nebo si to vymyslel?

Doplňuji:
Dík za odkaz, ale upřímě: je mi k ničemu.
Jestli to nevíte, tak neodpovídejte…

Ale za dobré odpovědi budu ráda.

Takže znovu:
Je pravda, že by se démoni mohli ve skutečnosti dělit na šotky, folioty, džiny, ifríty a máridy?

Nejlepší odpověď
annas

Něco o démonech najdete v odkazu:

Zdroj: http://beherit666­.bloger.cz/MO­UDRA-KNIHA/DEMONOLOGIE

Další odpovědi
greycell

tak snad budu úspěšnější: šotci jsou z tiskáren, džina vlastnil Aladin(v mosazné lampě), folioti, vzdáleně, něco společného s plastama a zbývající už jsou na mě moc.