lucille

Rozbitá váza :/

Ahojky! potřebuji rychle a nutně zjistit čím se dá slepit sklo prosíím??…jde to vubec??…( jeste jedna mene duležitá otázka co by jste dělaly kdyby jste: byla máma dcery která vám rozbila celkem dost cennou vázu?? )dekuji mooc za každou odpověď.
Doplňuji:
jsem do ní nalila vřelou vodu a ona v polovině praskla…(protože mi bylo řečeno že aby uvadlá kytice znovu občerstvila musí se na chvíli dát do vřelé vody)…

Nejlepší odpověď
kropitko

Ze začátku jsem ječela jak blázen, pak jsem si zvykla, že děti všechno rozbíjejí,,takže už ani neječím,,
Každopádně to stejně neslepíš, tak aby to mamka nepoznala a hlavně pokud to byla cenná váza, tak to už stejně nikdy nebude i kdybys ji slepila sebelíp,,,

A hlavně ty kytky se do té vařící vody dávají tak na minutku a jen tak aby byly ponořené konce cca 2 cm,, no na to stačí např, hl.talíř, nebo mísa. Pak se listy květiny namočí do vlažné vody, tak na hodinku a je hotovo,,,to jen pro příště,,,

Další odpovědi
hanulka11

Myslím,že stát se to může každému, ale za jakých okolností to bylo: Každopádně nedělej žádné urychlené závěry, protože neodborným lepením můžeš vše neodvratně poškodit .

Vhodné je lepidlo… ..UHU glass – je to přímo lepidlo na lepení skla
ale nechala bych to na dospělém ,nic prosím tě sama nelep.

Doplňuji:
http://www.uhu­.cz/specialni-lepidla_uhu-glas

led

Po prvom hysterickom jačaní, by som položila otázku: Ako sa to stalo?
Doplňuji:
Neopravuj sama nič, radšej si priprav rozumnú a pravdivú odpoveď.

panenka

Zkuste to Patexem já s tím lepím vše.A kdyby mě moje dcery rozbily dosti cennou vázu tak by mě to určitě vadilo ale byla bych ráda že se mojím dcerám nic nestalo

ReHu

Ahoj lucille. Lepení bude na váte stejně vidět.
Myslím, že bude lepší, když to řekneš po pravdě a že už víš, že se to takto dělat nemá.
Když mamka uvidí, že tě to hodně mrzí, tak to nebude tak zlé.
Ale pozor, říkat, že tě to mrzí, kdyby to nebyla pravda, se pozná.
Vřelá voda by se v takovémto případě měla vlít do nádoby k tomu určené + ta kytka. A potom teprve do vázy.
Přesto si nejsem jista, že tu vřelou vodu kytka přežije. Možná teplou, ale vřelou asi ne.
Doplňuji:
Už mi je dost let, rodiče jsem měla přísné a vím, že jakékoliv lhaní vše jen zhoršilo.
Znám jednu rodinu, tam platí pravidlo, že když se něco stane a táta se doví jako první, nebo máma, tak z toho nedělají průšvih. Jen když se toé dpzví o někoho jiného. A to se, dříve nebo později, stane vždy.

Tak hlavu nahoru.
Řekni to co nejdří, budeme ti tu držet pěsti pro štěstí 🙂.

Radak

Nejdřív jsem se hrozně rozčilovala, když doma někdo něco rozbil. Postupně jsem se naučila jiný způsob – říct si: bezva, alespoň si můžu koupit nový a hezčí kousek na poličku či do skříně. U vzácné vázy to asi moc nefunguje, ale pořád je to jenom předmět.

venkovan

Vidíš – bylo to trochu náročnější, ale již víš, že do skleněné vázy se nelije horká voda.
A to nejcennější co máma má je vedle vázy i její dcera.

koreg

Moc pěkné vázy prodávají na https://vazy.na­bytker.cz/

led

Tu už zjavne nič neopravíš
Dobrá rada pre budúce experimenty. Vriacu vodu do sklenenej nádoby (maj vloženú kovovú lyžičku -odoberá teplo) vlievaj pomaly, najprv napar steny a až potom dolievaj.