Yavin

Rozbil se mi notebook

Dobrý den, včera večer jsem dělal něco na notebooku a pak ho vypnul. Když jsem ho za pár minut chtěl znovu zapnout, tak vůbec nereagoval, ani kontrolka nabíjení se nerozsvítila. Nevím, jestli to je vada zákl. desky nebo něco jiného… Je to značka HP a mám ho už 3 roky.
Doplňuji:
Pracoval jsem s internetem. Počítač fungoval normálně, bez komplikací se vypnul. Nečekám že tu někdo je vlastník křišťálové koule, ale myslím že tu určitě někdo má s podobnými věcmi zkušenosti a tak by mi mohl, byť jen přibližně poradit.

Díky

Nejlepší odpověď
badisko

včera večer jsem dělal něco na notebooku…Hmm a co jsi presne delal ? Osobne nejsemvlastnikem kristalove koule ..tak prosim dej vice informaci …
Doplňuji:
Za 1. si prekontroluj zdroj ..(zda je spravne pripojen )
za 2. priblizne ti poradim jak vyloucit chybu sardware … stahni a vypal toto .. http://www.ubun­tu.cz/ jak spustit a vytvorit liveCD najdes zde .. http://wiki.u­buntu.cz/livecd pokud menas mechaniku pouzij flashDisk.. navod treba tady … http://sospres­koly.org/vytvo­renie-ubuntu-live-flash-disku
3.prekkovtrolovat baterie na zakladni desce … ( ty male nabijeci co maj pod palcem BIOS .. az to vse bude klido napis dale do diskuze ..

Další odpovědi
briliant

Křišťálová koule praví dej to opravit do servisu.

anonym

…„byť jen přibližně poradit“…
Přesnou radu ti dal Briliant – dej to do servisu – protože možných závad může být několik a v hrabat se HW notesu ti nikdo radit nebude (bez urážky, vzhledem k formulaci dotazu je jasné, že to prostě neumíš 😉.
Co můžeš zkontrolovat snadno – zda je notes připojený na nabíječku, zda je nabíječka v zásuvce a zda je zásuvka funkční (to proto, že může být vadná baterie). Taky ale může být vadná baterka i nabíječka – předpokládám, že to nemáš jak vyzkoušet (proměření nabíječky a nebo vyzkoušení jiné nabíječky či baterky s notesem a nebo jiného notesu s nabíječkou či baterkou).
Pokud napájení funguje, jde o závadu HW – vypinač, MB, CPU… – tedy servis.

brillant

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/nejde-zapnout-ntb-vadny-mainboard

arygnoc

stalo sa to aj mne.
hovorím si, je v kremíkovom nebi.

nakoľko sa jednalo o starší kúsok, baterka už bola v ťahu, bol to fakticky stolový komp non-stop na trafe, znmieril som sa s tým.

po čase som (rok?) ho skúsil zapnúť a nič.

ani neviem, koho to napadlo, pripojili sme ho cez iné trafo – a išiel.
nb bol v poriadku, odišlo proste napájanie.

ale pokiaľ nie ste na ceste kúpiť si hneď druhý nb, odporúčam rozhodne diagnostiku v servise.