Rovnatka – co se týče čistění zubů?

Doktorka mně říká, že si je budu muset čistit vždycky po jídle, je to pravda? Ve škole na to opravdu nemám čas.

Nejlepší odpověď
bigbít

Měla jsem jak sundavací, tak ty na pevno…a stačí dvakrát denně, pokud by ti ovšem u těch na pevno neuvízlo něco mezi drátky, to pak buď vyčistit ještě potřetí nebo mít u sebe něco dodatečně, jako například párátko…ale jinak čištění zubů stačí 2–3 krát…

Další odpovědi
SajmonModer

Přehnaná péče taky není dobrá, stačí dvakrát denně.

Marunka2

Ano, doktor mi to také říkal. Ale také jsem to nedodržovala. Ze začátku jsem si čistila zuby i ve škole po obědě, ale časem jsem zjistila, že to není až tak nutné – pokud mi tam neuvízl kousek masa nebo tak něco. Kartáček jsem nosila do školy s sebou v pouzdře furt, ale pčistila jsem jen když jsem to uznala za nutné.
Jinak dvakrát denně fakt stačí. A doktor (rovnátkář i normální „zubař“) jsou s mými zuby spokojeni. Kazy jsem měla minimální a ne víc, než před tím nebo po sundání. Takže se vůbec neboj. Po každém jídle by se správně měly čistit zuby vždy – podle pouček 😉.