Sakramento

Roundap na posekanou trávu, či ne?

Musí se použít Roundap na neposekanou trávu, nebo ji mohu nejdříve posekat a teprve potom postříkat roztokem. Jde mi o to, že na takový pozemek nechci po několika dnes znovu jezdit a sklízet uschlou vysokou trávu. V případě, že ji budu mít posekanou dopředu, nejedná o nějak veliké množství suché trávy a klidně to tam i nechám být.

Nejlepší odpověď
redy

Posekej a stříkni má to stopro účinek
Nadruhou stranu můžeš jen stříknout
Záleží kolik času tomu chceš dát

Další odpovědi
anonym

Posekat, postříkat, ten zbytek taky pryč, pánč kdybys to jen postříkal a nechal být, slehne to a začne hnít, přes to poroste nová tráva, pak to už bude k ničemu

beer

Dělal bych to tak, abych tohoto totálního herbicidu použil co nejméně a současně aby se mohl dostat pomocí listů až ke kořenům – tedy stříkal brzy po posekání trávy, nikoliv přímo na trávy vysokou, nebo naopak centimetrové zbytky.
Roundup není totiž tak neškodný, jak se uvádí: http://www.mar­git.cz/roundup-ohrozuje/

Pepa25

Nevím co je to za pozemek a na co ho máš, ale – opravdu tam potřebuješ stříkat herbicid? Roundup je na plevel, normální tráva se suší na seno nebo kompostuje …

cukrar

Záleží co od toho očekáváte.
Herbicid vám zničí (na čas) růst trávy a plevele. Ale zůstane na pozemku uschlý. Nikdo ho za Vás neuklidí. Stejně musíte uschlou trávu nějak uklidit. Příští rok budete postup za těžké prachy opakovat.