dgfdgf

Rostou v Amazonským pralese planě banány? Nebo dovezl je tam někdo a rozšířily se tam?

Nejlepší odpověď
annas

Z článku vyplývá, že se zde banány pěstují.

"JAK oznámila Organizace OSN pro výživu a zemědělství, v uplynulých devadesátých letech každý rok zmizely ze světa miliony hektarů původních lesů. Jen v brazilské Amazonii skřípějící řetězové pily a praskající požáry přeměnily v pouhou pastvinu deštný prales o rozloze větší než Německo.

Proto byl vypracovaný program zemědělsko-lesního hospodářství, který byl uskutečňován postupně.

Prvním nezbytným krokem bylo přesvědčit zemědělce, aby prales nepovažovali za důl, který se vytěží a pak opustí, ale aby na něj pohlíželi jako na obnovitelný zdroj. Kromě toho dostali radu, aby pěstovali nejen maniok, banány, kukuřici, rýži, sójové boby a jiné rychle rostoucí plodiny, ale také stromy. atd."

https://wol.jw­.org/cs/wol/d/r­29/lp-b/102000848#h=4