Stanislav

Rostou po tvarohu svaly?

Když jím tvaroh a cvičím, tak tvaroh pomáhá pro růst svalové hmoty?

Doplňuji:
Děkuji za odpovědi.....­.............­..

Nejlepší odpověď
huxa

Ano, pokud si nekupuješ albert kvality, apod. ale podstivý tvaroh, který má hodně bílkovin a neni odtučněný…

re: M. – nestačí si přečíst jen otázku, ale i to, co je pod ní

Další odpovědi
Adiska

jj, ale samozřejmě kvalitní 😁 kamarád, chodí taky do fitka a furt to jí :) mě by z toho bylo asi blbě 😁

Damiana

Ano. Dnes už není potřeba se cpát dvěma baleními tvarohu denně, ale neuškodí tuto potravinu občas do jídelníčku zařadit. Kromě toho, že je i nadále levnou bílkovinou a v případě odtučněné verze i nízkokalorickou potravinou, může pomoci při budování svalů, ale i při ochraně stávající svalové hmoty při redukčních dietách. Může za to bílkovina zvaná kasein, která je hlavní složkou mléčných bílkovin.
Nevýhodou tvarohu je jeho špatná stravitelnost a případná alergie právě na kasein (nebo na laktózu). Může způsobit i zažívací problémy. Není vhodné jíst tvaroh před tréninkem. Pro pomalé uvolňování kaseinových bílkovin ho můžeš konzumovat k večeři v přiměřeném množství. Ve 100 g tvarohu najdeš od 14 do 20 g bílkovin (dle produktu to chce sledovat etikety). Nechybí v něm ani potřebný vápník. Lepší jsou ale nízkotučné produkty.
Pokud chceš ochránit svaly před jejich odbouráváním během nočního spánku, je vhodnější zakoupit si speciální produkt s micelárním kaseinem a tvaroh využít jako běžné jídlo ke svačině nebo večeři. Pozor na plíseň. Pokud se na tvarohu objeví, nemilosrdně ho celý vyhoď.

M.

Nic ti nepomůže ke svalům, když nemáš pohyb.
Doplňuji:
Huxa: Sakra, přečetla jsem si ji, ale to, že cvičí, jsem přehlídla -.- .. Omlouvám se.

venkovan

Svaly i plíce.
Jen je potřeba hodit do batohu 40 kg tvarohu a cvičně si s ním uběhnout lesem 30 – 50 km.

huxa

:) také se mi to stává :)