sisinec123

Rostou nervy u každého člověka stejně?

Chtěla bych piercing do obočí, ale slyšela jsem, že když se propíchne nadočnicový nerv, tak může způsobit ochrnutí. Údajně by se měl nacházet někde v polovině obočí (oblast nad zorničkou). Když jsem si to přečetla, začala jsem celkem pochybovat. Tak se chci ujistit… Když budu mít piercing u konce obočí, nehrozí žádné propíchnutí nervu, že ne?

Odpovědi
Kepler

To asi žádný laik neví, ale při poškození nervu jistě k ochrnutí dojít může. Poškozený nerv se už sám o sobě k normálu nevrátí. Ony ty cesty nervů nejsou přesně definované. Mně se skřípnul nerv v lokti, ochrnul mi palec (ruka nepoužitelná). Na chirurgii mi udělali „přeložku kabelu“ a regenerace nervu trvala asi půl roku.

da ny

Vždy hrozí nějaká rizika.
Nevím, kolik je Vám let, ještě to zvažte ..
Kolik učitelek, úředníic, právníků, lékařek apod. jste viděla označkovaných piercingem v obočí, či jinde v obličeji…?

ivzez

Přestože se mnou stejně jako většina (nejen mladých) lidí,
kteří piercing a podobné záležitosti vnímají jako ozdobu, nejspíš
nebudeš souhlasit, jde o poškozování.

A k dalšímu poškození může dojít během „zákroku“…

Kepler ještě dopadl dobře. Já jsem měla poškozený
nerv na levé noze – po pádu. Rehabilitace (s přestávkami,
nešlo je provádět soustavně) trvaly skoro tři roky.

Moje bývalá spolužačka měla ochrnutý lícní nerv (mrazem),
u ní rehabilitace trvaly přes rok a půl…

Doporučuji si moc dobře rozmyslet, jestli chceš možné trvalé
(rehabilitace se nemusí podařit u každého) ochrnutí riskovat.