Otas1

Nevíte, zda a v které oblasti rostou houby?

Původní dotaz

rostou houby prosim?rostou myslite a kde?

Nejlepší odpověď
zjentek

To je různý. Určitě rostou a určitě leckde! Včera popoledni jsem ve Slezské Ostravě kousek od vchodové brány na místní hrad našel pod břízou devět zdravých kozáků březových. Roztomile se batolili hend vedle přístupovýho chodníčku na hrad, kde projdou houfy lidí, snad tisíce. Pohled na hnědé, sametové hlavičky mi přišel přímo k sežrání a tak později k večeři byl hubník voňavka.
Takže, držte oči na šťopkách! Nazdar! zjen.

Další odpovědi
Kepler

Je příliš sucho, možná se ale místně dá něco najít. Po neděli má konečně výrazně zapršet, tak snad bude líp. Jinak sbírám houby až do prvních mrazů, taky se stalo, že ještě v listopadu. Leccos se dá zjistit na http://www.na­houby.cz/kderos­tou.php

dudu

https://www.y­outube.com/em­bed/aWP2Z141Rks?wm­ode=opaque&bloc­ked=true&face­book=true

anonym

V lese.

marci1

Teď jsem zaslechla v rádiu, že houbaři se dočkají hub koncem října. 🙂

Karolínka <3

Řekla bych, že už houby neporostou, je na to celkem pozdě nebo nevim, byla jsem naposled na houbách v srpnu, ale našla jsem plný koš.

talka

Z václavek je bezva guláš; a zmrzlé houby nevadí. Mohou se i mrazit.

zjentek

Nesouhlas!
Mrazit pouze předvařené houby- tepelně upravený polotovar.
Čerstvé houby prošlé mrazem, jsou nebezpečné.