DIH

rostlinná strava

Co vše patří mez ros. stravu? Krom ovoce a zeleniny?

Nejlepší odpověď
marci1

Všechno to, co není živočišného původu (živ. původu je maso, mléko, vejce) : ovoce, zelenina, luštěniny, semena, ořechy, rýže, sója atd. Vše co je rostlinného původu a je pro člověka jedlé.

Další odpovědi
Lucijej

ořechy, výhonky, kořínky, rostlinné šťávy…

pusinka50

Mimo zmiňovaná jídla jsou to dále ovesné vločky, pšeničné klíčky, jáhly, bulgur…

devitkac

Jak píše marci1, mezi rostlinnou stavu patří vše, co nemá původ v mase, mléce nebo vejcích. Mimo to, co tu zmiňují ostatní patří mezi rostlinnou stravu například i různé veganské alternativy sýrů, veganské maso atd… Jestli můžu doporučit, tak před časem jsem narazil na tento obchod: https://www.proz­draviaradost.cz/ kde se spousta takových věcí dá sehnat.