lexx

Roste u Vás chmel? A kvalitní? Velký?

U nás jo (okr.Karviná), ale asi divokej, nešlechtěnej. Velmi mě to překvapilo, neboť jsem tohle rostlinstvo pokládal za specialitu oblastí Žatec, Louny, Podbořany nebo možná Rakovníka a tak podobně. Asi tedy nevhodný pro pivovarnictví…
http://img24.cz/i­mages/38093876­925038445942.jpg

Nejlepší odpověď
gecco

Významná chmelařská oblast je kromě severozápadních Čech i třeba v okolí Přerova…
😉

Další odpovědi
anonym

U nás na západě ne,

anonym

U nás na Vysočině ve velkém ne, ale sousedovi se pne po plotě takový malinký štok, za to brambor máme dostatek. Jejda, to bude Rumu.

štamgast

Kolem města máme plno chmelnic.